Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ARVAMUS: Valigem seekord mõistuse ja südametunnistusega
Head sõbrad! Alates tänasest on Teil kõigil võimalik e-hääletada, teha oma valik kodust lahkumata, kohvitass ühes käes ja arvutihiir teises ning monitor silme ees.

Sõbrad, enne hääletamist tehke siiski veidi ka "kodutööd" ja vaadake kelle poolt ja mille nimel te oma hääle annate.

Enamikul kandidaatidest on olemas ka oma FB-konto ja kui Te ei ole senini (ajakirjanduse vahendusel) näiteks saanud selgust, milliseid vaateid üks või teine kandidaat esindab, millised on kandidaadi põhimõtted ja kas neid tal üldse on ja miks üks või teine kandidaat üldse kandideerib, siis võtke kätte ja enne hääletamist küsige kandidaadilt otse.

Soovitan kõigil valijail mõelda, et kas on arukas minna kaasa populistide muinasjuttudega või siis ühe või teise vastu grupi vastu viha õhutajatega? Kas on mõistlik tegu anda hääl kandidaatidele, kel puuduvad igasugused mõistlikud mõtted, ideedest rääkimata? Kas on tark tegu toetada neid inimesi, kes üritavad upitada end üht või teist elanikkonnagruppi halvustades ja või nende vastu viha õhutades? Kas on mõistlik valida riigitüüride juurde inimesi, kes ei tea tegelikust elust Eestis mitte midagi? Kahtlen! Sügavalt kahtlen.

Eesti vajab iseseisva mõtlemisvõimega, põhimõttetega ja eetilisi poliitikuid, kes ei pane esiplaanile mitte enda ja oma erakonna heaolu vaid riigi ja selle kodanikud!

Minu arvates tuleb valida riigikogusse inimesed, kes ei trügi sinna kõrge palga pärast või siis selleks, et särada ja olla tähtis, vaid seepärast, et neil on missioon – muuta Eestit, muuta see riik paremaks meile kõigile!

Ma soovitan seekord kõigil valijail sügavalt järele mõelda enne hääle andmist.

Aeg oleks kõigil valijail teadvustada, et ta valib enda riigile juhid.

Me valime parlamenti inimesed, kelle vaated (või nende puudumine), põhimõtted (või hoopis nende puudumine) ja ideed (või hoopis nende puudumine), hakkavad määrama meie kõigi elu ja olu.

Ärge laske end taaskord petta ja tehke oma valik mõistuse ja südametunnistusega!


Imre Termonen
19 Veebruar 2015
  Kommentaarid