Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu Uues Teatris korraldavad õpilasteatrid Tartu Näitemängude Päevad 2015
28.-29. märtsil toimuvad Tartu Näitemängude Päevad 2015, mille raames esinevad Tartu Uues Teatris (Lai 37) igas vanuses Tartu õpilasnäitlejad.

Laupäeval, 28. märtsil astub üles 15 põhikooliõpilaste truppi. Pühapäeva hommikul esineb 5 algklassilaste truppi ja lõunast on lava gümnaasiumitruppide päralt, keda on festivalil osalemas 7. Vaatama on oodatud nii sugulased-sõbrad-tuttavad kui ka teatrigurmaanid ja muidu huvilised.

Esinemisi jälgib heatahtliku pilguga viieliikmeline ˛ürii, kuhu kuuluvad Margus Kasterpalu, Helgur Rosental, Deivi Tuppits, Kaur Riismaa ning Peeter Piiri (laupäeval) või Maret Oomer (pühapäeval). Nii esinejatele kui ka juhendajatele toimuvad tagasisideringid, lisaks selgitab ˛ürii oma otsuseid iga vanuserühma autasustamisel.

Sel ajal, kui ˛ürii otsustab, keda mille eest tunnustada, aitavad osalejate ja publiku meeleolu üleval hoida Heino Seljamaa Teater Kohvris ja Tartu Tamme gümnaasiumi vilistlasorkester. Juhendajatele tutvustab oma vastilmunud raamatut „Draamamaa” Tartu Miina Härgma gümnaasiumi draamaõpetaja Ivika Hein.

Tartu Näitemängude Päevi 2015 korraldavad Tartu noortekeskused, kes pakuvad lastele ja noortele tegevust ka etenduste vahel ja ajal. Samuti toimub festivalile logo ja tunnuslause valimine.

Publikule on sissepääs prii. Lisainfo ja täpsem ajakava: http://kooliteater.tartu.ee/2015/

Korraldajad tänavad toetuse eest: Tartu Linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Uus Teater, Allegro MW OÜ, AS Ajakirjade Kirjastus, As Bambona, AS Eesti Pagar, AS Kuma, AS Tänapäev, Balagan, AS Varrak, Flamenko- ja kõhutantsustuudio Duende, Ruutu10, Improgrupp Koosen, Ivika Hein, Käsitööklubi Maret, Loesje Eesti, MTÜ Just Tantsukool, Maris Gilden AS, Mobec AS, MTÜ Omanäoline Erahuvikool, MTÜ Tõnu Jürgensoni matkaklubi, SA Kultuurileht, Tähe Piljardiklubi, Tartu LV kultuuri­osakonna noorsoo ­teenistus, Tartu Skatehall, Tartu Seikluspark, Kohvik Anna Edasi, Supilinna Kikerkohvik, Tähe Lilled ja Moone OÜ.
26 Märts 2015
  Kommentaarid