Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

USA eestlased on ansambli Meie Mees peale solvunud
Ameerika Ühendriikide Connecticuti osariigis elavad eestlased on solvunud ansambli Meie Mees peale, kes jättis viimasel hetkel ära kokkulepitud kontserdi.

Kontsert pidi toimuma 25. septembri õhtul Manchesteris Concordia kiriku saalis, mida kohalikud eestlased on ka varem oma üritusteks kasutanud, kirjutas USA eestlaste ajaleht Vaba Eesti Sõna.

Üks päev enne kontserti helistas Meie Mees manager Emil Oja Connecticuti ja teatas, et kontsert Manchesteris jääb ära, kuna helisüsteemi kaasatoomine oleks liialt kulukas.

Veel prooviti laupäeva keskpäevani sobivat lahendust leida, mille üks variant oleks olnud Eesti Seltsi helitehnikat kasutada. Kuid Emil Oja jäi seisukohale, et otsus mitte kohale tulla oli lõplik, vaatamata nädalaid varem sõlmitud kokkuleppele, mida ta alles mõni päev enne tuuri algust telefoni teel kinnitas.

25. septembril esines Meie Mees hoopis ameeriklastele Brooklynis.

Vaatamata kontserdi ärajäämisele tulid kiriku saali kokku siiski enam kui 40 eestlast ning nende sõpra. Kokkutulnute hulgas oli välis- ja kodueestlasi, kreeklasi, lätlasi ning ka ameeriklasi.

"Oldi ülimalt pettunud, et nimeka ansambli eestseisus otsustas mitte austada tehtud kokkulepet ja jättis korraldajad ning publiku ootama. Meie Mehe eesmärk, mis on esitatud ajaleheveergudel siin mandril ja Eestis, vallutada eestlaste südamed Ameerikas, kindlasti jääb neile ainult unistuseks niisuguste teguviiside tagajärjel. See ei olnud mehe tegu," kirjutas Vaba Eesti Sõna.  BNS

07 Oktoober 2004
  Kommentaarid