Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kelam: kriitika komisjoni vastu on vasakjõudude kättemaks
Tunne Kelami hinnangul võib terav kriitika Euroopa Komisjoni volinikukandidaat Rocco Buttiglione vastu olla vasaktiiva katse juhtida tähelepanu kõrvale palju tõsisematelt probleemidelt.

"Võib arvata, et siin on tegemist kättemaksukatsega selle eest, et kristlike demokraatide ja konservatiivide kandidaat komisjoni esimehe kohale läks juulikuus läbi," ütles europarlamendi liige ja Isamaaliidu esimees Tunne Kelam Euroopa Rahvaparteisse (ERP) kuuluvate erakondade nõukogu ja poliitilise büroo koosolekul.

Vasakjõudude kriitika komisjoni koosseisu ja eriti Itaalia valitsuse kandidaadi Buttiglione suhtes on tendentslik ning kandidaadi seisukohad on avalikkuses tugevasti moonutatud, leidis Kelam. Rünnakute eesmärk võib tema sõnul olla soov juhtida tähelepanu kõrvale mitme volinikukandidaadi küsitavast vastavusest oma tulevase ameti nõuetele.

Tema sõnul on ERP strateegiliseks eesmärgiks Jose Barroso juhitava uue Euroopa Komisjoni ametissekinnitamine 27. oktoobril.

Kelam pani oma sõnavõtus ette mitte kunagi kasutada endiste Nõukogude Liidu võimu aluste riikide kohta terminit sotsialistlik, kuna Ida-Euroopas polnud tegemist Lääne-Euroopas tuntud sotsialismi, vaid halastamatu kommunistliku diktatuuriga.

ERP-sse kuuluvate erakondade nõukogu ja poliitilise büroo koosolek toimus 18. ja 19. oktoobril Euroopa Parlamendis.  BNS

20 Oktoober 2004
  Kommentaarid