Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus ei toetanud saadikute nõukogudesse mittelubamist
Valitsus ei toetanud esitatud kujul riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni eelnõu, mis välistab riigikogu liikmete kuulumise äriühingute nõukogudesse.

Valitsus arutas seda küsimust eelmisel neljapäeval kabinetinõupidamisel ning pidas enne lõpliku otsuse tegemist vajalikuks ära oodata õigusekspertide seisukohad, teatas valitsuse pressiesindaja.

Isamaaliit algatas 13. oktoobril seadusemuudatuse, mis keelab parlamendisaadikute kuulumise riigi äriühingute nõukogudesse.

Isamaaliit on seisukohal, et riigikogu liikmete kuulumine riigi äriühingute nõukogudesse rikub põhiseaduses sätestatud võimude lahususe ja tasakaalustatuse põhimõtet.

Kehtiva seaduse kohaselt kuulub riigi äriühingu nõukogu liikmete määramine ja tagasikutsumine riigi osalust valitseva ministri ja rahandusministri pädevusse. Samuti on riigi äriühingu nõukogu liige kohustatud täitma teda määranud ministri suuniseid.

Riigi äriühingu nõukogu liige peab andma teda nõukokku määranud ministrile aru oma tegevusest nõukogu liikmena, sealhulgas esitama ministri soovitud vormis ja tähtajaks informatsiooni nõukogu tegevuse kohta. Nõukogu liikmetele makstava tasu suuruse ja selle maksmise korra määrab äriühingus riigi osalust valitsev minister.

Seega on Isamaaliidu hinnangul seadusega loodud olukord, kus riigi äriühingu nõukokku kuuluv parlamendisaadik on kohustatud täitma teda määranud ministri suuniseid ning on tema ees ka aruandekohustuslik, samuti otsustab minister riigi äriühingu nõukokku kuuluva riigikogulase tasu suuruse ja selle maksmise korra.

Ka õiguskantsler Allar Jõks on juhtinud tähelepanu sellele, et eelmainitud olukord ei ole põhiseadusega kooskõlas.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid