Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Uus kaitseminister astub ametisse järgmisel nädalal
Peaminister Juhan Parts kavatseb minna esmaspäeval kaitseminister Margus Hansoni tagasiastumisavaldusega president Arnold Rüütli juurde ja esitleda talle uue ministri kandidaati Jaak Jõerüüti.

"Praegu on plaanid nii, et esmaspäeva ennelõunal saan kokku kaitseministri kandidaadi Jaak Jõerüüdiga. Kui kohtumine on positiivne, loodan teda esitleda presidendile," ütles Parts neljapäeval ajakirjanikele.

Uue kaitseministri kandidaat on kauaaegne diplomaat Jaak Jõerüüt, kes praegu on Eesti suursaadik ÜRO juures.

Jõerüüdi kandidatuuri kiitsid heaks Reformierakonna juhatus ja koalitsioonipartnerid. Jõerüüt on Reformierakonna eelkäija Liberaaldemokraatliku Erakonna asutajaliige ja ta taastab oma kuuluvuse Reformierakonda.

56-aastane Jõerüüt on Eesti välisteenistuses töötanud üle kümne aasta, olnud suursaadik Soomes, Itaalias, Küprosel ja Maltal. 2002. aastast töötas Jõerüüt välisministeeriumi siseauditi osakonna peadirektorina. Praegu on ta Eesti suursaadiik ÜRO juures.

Jõerüüt on lõpetanud Tallinna polütehnilise instituudi ökonomistina. Aastail 1990-1992 oli ta ülemnõukogu liige. Jõerüüt on tuntud ka kirjanikuna.

Praegune kaitseminister Margus Hanson esitas eelmisel nädalal peaminister Juhan Partsile tagasiastumisavalduse, kuna vargad viisid ööl vastu 31. oktoobrit tema Tartus asuvast eramust minema portfelli, milles olid riigisaladust sisaldavad dokumendid.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid