Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigikogu aseesimees loobuks kuluaruannete süsteemist
Riigikogu aseesimehe Rein Langi hinnangul tuleks parlamendi eelmise koosseisu vastu võetud tšekisüsteem riigikogulaste tööga seotud kulutuste otstarbekuse tõestamiseks kaotada.

"Kogu praegune süsteem on jabur," teatas reformierakondlasest riigikogu aseesimees Postimehele.

Langi hinnangul tuleks lasta saadikul endal valida, milliste töökulutuste katmiseks kasutab ta kuni 8552 krooni ja 40 sendi suurust summat, mis on riigikogu juhatuse otsusega igakuiselt rahvasaadikutele töökulutuste hüvitamiseks eraldatud.

Riigikogu aseesimehe hinnangul peaks valija kulutuste otstarbekust kontrollima läbi ajakirjanduse, mitte läbi riigikogu kantselei raamatupidaja. Tema hinnangul võtab praegune süsteem mõttetult aega ja jõudu nii raamatupidajalt kui rahvasaadikult.

Riigikogu juhatuse otsusega hüvitatakse riigikogulastele praegu iga kuu kuni 30 protsendi ulatuses tema palgast tööga seotud kulutused.

Saadik esitab riigikogu kantselei raamatupidajale arved, mille raamatupidaja tõstab seejärel näiteks koolitus-, esindus- või sõidukuludesse. Selline lahterdamine tekitab ka kantselei raamatupidaja sõnul vahel paratamatult segadust, kuhu mingi arve paigutada.

Nii leiab aruannetega tutvuja koolituskulude alt Langi organiseeritud ligi 5000 krooni maksnud seminari.

Kuigi arvele on käsitsi juurde kirjutatud "töö valijatega", tunnistas Lang, et tegu oli fraktsioonisisese üritusega, kuhu olid kutsutud ka mõned lähedal seisvad isikud ning mis ei olnud suunatud teabe saamiseks, vaid uute poliitiliste suunitluste konkretiseerimiseks.

Lang möönis, et koolituskulude alla ei peaks selline asi ilmselt käima.

Üldse selgub riigikogulaste kolmanda kvartali koolituskulude aruannetest, et teadmiste omandamise eest riigile hüvitamiseks esitatud üle 50.000 kroonist rohkem kui pool kulus poliitikute omavahelise infojagamise finantseerimiseks.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid