Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pühapäeval on oodata tugevat lumesadu ja tuisku, teed võivad muutuda raskesti läbitavaks
Vastavalt Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) prognoosile on pühapäeval oodata lumesadu ja tuisku, mis paiguti võib olla tugev ning raskendada läbitavust teedel.

Tugeva lumesaju ja tuisu korral soovitab Päästeamet inimestel jääda võimaluse korral ruumidesse. Neil, kellel on vältimatu vajadus väljas liikuda, peaksid panema selga soojemad riided ja sõiduvahendisse varuma labida. Ka on autosõidule minnes soovitav tankida täis kütusepaak ning eelnevalt laadida mobiiltelefoni aku. Nii on teesulgu jäädes võimalik endast märku anda ning piisav kütusevaru annab võimaluse hoida autosalongi soojana.

Kellel mobiilside võimalus puudub, peaks eelnevalt teavitama oma lähedasi sellest kuhu liigutakse ja millal plaanitakse tagasi jõuda. Et vältida hilinemisi, peaks sõite planeerima teatava ajavaruga. Liikluses tuleks olla eriti ettevaatlik ja tähelepanelik.

Lumme kinnijäämise korral tuleks pöörduda puksiirteenust osutavate firmade poole, infot tuisust tekkinud teesulgude ja teede läbitavuse kohta saab Maanteeinfo telefonil 6 781 500 ja mobiiltelefoni lühinumbril 1510. Kindlasti on soovitav sõiduks valida suuremad magistraalid ning mitte kasutada väiksemaid kõrvalteid, mis tuiskavad kinni kiiremini ning mille sahkamine toimub pikema intervalliga.

Inimvigastustest ning otsest ohtu kujutavatest või normaalset elutegevust takistavatest purustustest, peaks teavitama häirekeskust hädaabinumbril 112.

Lumetuisuga tekkida võivate teesulgude tõttu tuleks abivajajatel arvestada, et operatiivteenistused ei pruugi jõuda sündmuspaikadesse tavapärase kiirusega.

Võimalike energiakatkestuste puhuks on soovitav üle vaadata alternatiivsete valgusallikate kasutamise võimalus ning varustada ennast patareitoitel töötava raadioga. Kõik, kellel vee saamine sõltub elektrist, võiks varuda ka vajalikus koguses joogivett.

Päästeamet soovitab elanikel jälgida ilmateadet ja meediakanaleid.

Beata Perens
Pääseteamet
12 Veebruar 2005
  Kommentaarid