Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Põltsamaa Meierei Juustutööstus tõi turule tervisetooted
Eesti suuremaid juustutootjaid Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ alustas vadakukohupiima tootmist, mis on esimene toode ettevõtte poolt turule toodavast tervisetoodete sarjast.

"Eestis on viimastel aastatel inimesed üha rohkem hakanud tähelepanu pöörama oma tervisele ja seoses sellega ka tervislikule toitumisele," lausus Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ juhataja Ago Teder. "Vadakukohupiima turuletoomine annab meie tooteportfellile olulise lisaväärtuse, pakkudes tervislikust toidust lugupidavatele klientidele uudset tervisetoodet."

"Vadakukohupiim on tervislik sellepoolest, et see on organismile kergesti omastatav, kuna sisaldab täisväärtuslikke ja ainulaadseid toiduvalke," ütles Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ tootmistehnoloog Marge Sütt. "Toote tervislikkuse aspektist on tähtis ka veel see, et me kasutame toormeks kohalikku toorainet ning see ei sisalda säilitusaineid. Hetkel turule toodud vadakukohupiim ei jää kindlasti meie viimaseks tervisetooteks."

Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ poolt toodetav vadakukohupiim ehk ricotta valmistamiseks kasutatakse värsket juustu vadakut. Kui tavalise kohupiima happesuse tase on 4,6 pH, siis vadakukohupiimal on see märksa madalam ehk 5,8 pH. Erinevalt välismaistest konkurentidest, ei kasuta ettevõte pakendamisel säilitusaineid, vaid vadakukohupiim on pakendatud lämmastiku gaasikeskkonda. Hetkel toodetakse ühte sorti vadakukohupiima ja see on pakendatud 250 grammistesse pakenditesse.

Lisaks vadakukohupiimale, toob Põltsamaa Meierei Juustutööstus turule vähesoolase taluvõi. Võrreldes tavalise taluvõiga on selles kuni 0,9 protsenti soola ja selle rasvasisaldus on 71,6 protsenti.

Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ on Estover Gruppi kuuluv juustutootja, millele kuulub hetkel ligi 23 protsenti Eesti juustuturust. Ettevõte toodab nii Tilsiter tüüpi juustusid (juustutoodangust 45%; sh Hiirte Juust, Vene Juust, Võileiva Juust), Edam tüüpi juustusid (45% juustutoodangust; sh Hollandi Leibjuust Originaal, Eesti Leib Juust, Edam Juust, Pandivere Juust) ja kera tüüpi juustusid (10% juustutoodangust; sh Põltsamaa Kera Juust, Eesti Kera Juust, Põltsamaa Kuldne Kera, Edam Kera).

Kokku tootis ettevõte möödunud aastal üle 900 tonni juustu ja müüs ligi 400 tonni koort.

Põltsamaa Meierei Juustutööstuse möödunud aasta käive oli 66 miljonit krooni ja kahjum 4 miljonit krooni. Kokku on omanikud ettevõttesse viimase nelja aasta jooksul investeerinud ca 30 miljonit krooni ning seal töötab 43 inimest.

VNL-Online
15 Veebruar 2005
  Kommentaarid