Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei tabas ohtliku kihutaja
Eile õhtul tabas politsei Ida-Virumaal Tallinn-Narva maanteel kinni alkoholi tarvitamise tunnustega sõidukijuhi, kes kihutas kiirusega 171 kilomeetrit tunnis.

05.09.2005 kella 16.50 ajal pidasid Ida Politseiprefektuuri Jõhvi politseiosakonna korrakaitsetalituse politseinikud Toila vallas Tallinn-Narva mnt 179.kilomeetril kinni sõiduauto Audi 100 Avant, mille kiiruseks mõõdeti eelnevalt 171 km/h. Lubatud sõidukiirus antud teelõigul on aga 90km/h. Sel aastal Ida-Virumaal rekordilise sõidukiirusega tabatud sõidukijuhiks osutus Narva elanik Aleksandr (s 1982).

Juhiga vesteldes tundsid patrullis olnud politseinikud alkoholilõhna. Alkomeetriga mõõdeti mehel joove 0,13 mg väljahingatavas õhus, mis on kvalifitseeritav kui alkoholi tarvitamise tunnused ehk alkoholi jääknähud.

Kontrollimise käigus selgus, et Aleksandr on politseile tuntud isik - eelnevalt on ta kahel korral alkoholijoobes sõiduki juhtimisega politseile vahele jäänud. Käesoleval aastal on mehe tegude suhtes juba algatatud kriminaalmenetlus KarS § 424 alusel ehk mootorsõiduki juhtimine joobeseisundis isiku poolt, keda on varem karistatud mootorsõiduki juhtimise eest alkoholijoobe seisundis.

"Kiiruseületamise õigustamiseks väitis mees, et tema auto spidomeeter ei tööta ning seepärast ta tahtmatult kiirust ületaski," rääkis Ida Politseiprefektuuri Jõhvi politseiosakonna korrakaitsetalituse komissar Reeno Kullamä.

Lisas olemasolevale kriminaalmenetlusele algatas politsei ka väärteomenetluse Liiklusseaduse § 74`22 lg 3 alusel (lubatud sõidukiiruse ületamine 40km/h või enam). Selle eest võib karistada rahatrahviga kuni 12 000 krooni või arestiga.

Politsei / VNL-Online
06 September 2005
  Kommentaarid