Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Olukord Pärnumaal on hetkel muutumatu, kestab kõrgendatud valmisolek
Veetase kell 09.00 seisuga on Pärnus 124cm üle Kroonlinna nulli. Koordineerimisgrupp jätkab olukorra jälgimist.

EMHI teatas täna, 15.11.2005.a hommikul kell 6, et oodata on uut edelatuule tugevnemist ning ka veetaseme kiiret tõusu on karta alates kella 6-st kuni 12-ni, mil uue tsükloniga seotud kiire õhurõhu langus on Eesti vete kohal. Endiselt püsib oht, et veeseis ületab hommikul kriitilise piiri kõigis Eesti merelahtedes, Pärnus on üleujutuse oht kõige suurem ning maksimaalne veetõus võib ulatuda üle 200 cm.
Tuule kiirus ulatub sisemaal 15 m/s, iiliti kuni 27 m/s, rannikualadel küündib tuul 22 m/s, iiliti kuni 30 m/s.

Kriisikomisjon jälgib pidevalt veetaseme tõusu, tuule suunda ja tugevust ning annab muutustest operatiivselt teada. Olukorra jooksva jälgimisega tegeleb Pärnumaa päästeteenistus, teised struktuurid jätkavad oma tavaülesannete täitmist, kuid on kõrgendatud valmisolekus. Pärnumaa päästeteenistuse andmetel on kõrgendatud valmisolekus jätkuvalt üle 400 inimese (Pärnu Üksik-Jalaväepataljonist, Kaitseliidust, politseist, päästeteenistusest), kes on valmis päästetöödega alustama ca 1 tunni jooksul alates kokkukutsumisest.


Telefoninumbrile 110 oodatakse infot tühjaks jäänud majade kohta, numbril 112 oodatakse aga infot evakueerimisvajaduse kohta.

Pärnu linnas töötab ööpäevaringne telefon numbril 15 505 või 44 31 405.
Purunenud elektriliinidest ja elektrikatkestustest palume teatada telefoninumbrile 1343.

Järgmise pressiteate edastame siis, kui veetase tõuseb 150 cm üle Kroonilinna nulli või juhul kui toimub muid erakorralisi sündmusi, millest on vaja elanikkonda teavitada, näiteks laiaulatuslikud elektrivarustuse katkestused, suured tormimurrud jms.


Pärnumaa kriisikomisjoni teavitusgrupp
15 November 2005
  Kommentaarid