Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärnu politsei viis Pärnu linnas ja maakonnas läbi kahepäevase liiklusjärelevalvealase politseioperatsiooni
5. ja 6. veebruaril viisid Pärnu politseiosakonna töötajad koostöös Julgestuspolitsei liiklusjärelevalve talituse politseiametnikega Pärnu maakonnas ja linnas läbi liiklusjärelevalvealase politseioperatsiooni. Politseioperatsiooni käigus tabati 42 õiguserikkujat.

Politseioperatsioon erines varem läbiviidutest, kuna Pärnu politsei teavitas avalikkust politseioperatsiooni toimumisest eelnevalt. Seega ei olnud politsei peamiseks eesmärgiks võimalikult paljude õiguserikkujate tabamine, vaid eelkõige liiklusturvalisuse tagamine. Tähelepanu oli suunatud nii alkoholijoobes sõidukijuhtide ja lubatud sõidukiiruse ületajate tabamisele kui ka kergliiklusele ning üldjoontes kõigele, mis seondub liikluskultuuriga.

Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse komissar Veiko Järva tõdes, et kahe päevase politseioperatsiooni käigus väljaselgitatud õiguserikkujate hulk oli tavapärasest tõepoolest väiksem. Politseioperatsiooni käigus tabati Pärnu maakonna teedel kokku 42 õiguserikkujat. Peeti kinni 2 alkoholijoobes ja 2 juhtimisõiguseta mootorsõidukijuhti. 10 mootorsõidukijuhti ületas lubatud sõidukiirust ja 8 isikut rikkus liikluseeskirju jalakäijana. Operatsiooni raames kahel korral läbi viidud "kõik puhuvad" käigus kontrolliti kokku üle 230 sõidukijuhi. Kõik kontrollitud juhid olid kained, kontrollitutest üks isik osutus Lõuna Politseiprefektuuri poolt tagaotsitavaks. Kokku oli kahel päeval politseioperatsiooni kaasatud 41 politseiametnikku.

Järva lausus, et kuna nädalavahetuse ning esmaspäeva jooksul ei toimunud Pärnu maakonnas ühtegi rasket liiklusõnnetust, on meeldiv tõdeda, et Pärnu maakonna üldine liikluskultuur on paranemas. Sama märkisid ka Pärnu politseile abiks olnud kolleegid Julgestuspolitseist.

Pärnu politsei tänab kõiki korrektseid liiklejaid ning lubab omalt poolt jätkata sarnaste politseioperatsioonide korraldamist ning nende toimumisest elanikkonna informeerimist.

Leeni Sootla
07 Veebruar 2006
  Kommentaarid