Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Taas möllas keeristorm
Esmaspäeval, 16.juulil, tabas Virumaad järjekordne keeristorm. Ida-Virumaal hukkus Kurtna järve ääres puhanud 32-aastane naisterahvas, vigastatuid oli nii Ida-Virumaal kui Lääne-Virumaal kui ka Tartus. Torm põhjustas tõsist kahju lisaks Ida- ja Lääne-Virumaale ka Jõgevamaal, Valgamaal ning Viljandimaal.

Märatsenud torm rebis majadelt-hoonetelt katuseid, paljudes kohtades oli torm kuhjanud sõiduteel puid, muutes tee sõiduautodele läbimatuks. Esmaspäeva hilisõhtul (kell 23.40 paiku) sõitis “Virumaa Nädalalehe” toimetuse sõiduauto “slaalomit” Rakvere-Tudu-Rannapungerja maanteel. Mitme kilomeetrine teelõik metsavahel enne Tudut oli tormi poolt murtud puudega kaetud. Torm oli paisanud maha ka telefoni- ja elektriliiniposte. Paljudes asulates puudus elekter ja ei töötanud telefonid.

Selleks, et tagada kohalikele elanikele mingisugunegi sidevõimalus oli Päästeteenistus jätnud nn sidekeskuse ossa Tudusse seisma ühe oma masinatest. Vajadusel oleks saanud sidet pidada raadiojaamaga. Ööl vastu teisipäeva ei olnud näiteks Tudust võimalik mobiiltelefonidega helistada. Asula oli mähkunud pimedusse, ainsaks “valguseallikaks” Päästeameti masina parktuled ja läheduses kõrguv mobiilimasti punased tuled...

Torm kipub end kordama

Ilmselt lugejad veel mäletavad, et eelmisel aastal – 15.juulil – tabas Rakveret keeristorm. Tollane torm põhjustas linnas hulga purustusi ning nõudis ka ühe inimohvri. Kummalisel kombel tabas Virumaad peaaegu täpselt aasta hiljem ehk siis 16.juulil taas keeristorm.

Mullu alustas torm oma purustustöödega kella 12.30 paiku, tänavu mõned tunnid hiljem... Omapäraseid kokkulangevusi on veelgi, näiteks jäi nii eelmisel aastal kui ka tänavu tormist suhteliselt puutumata Roela piirkond, küll aga said räsitud sellega külgnevad alad.

Ilm nii mullu kui tänavu oli palav-lämbe, tormipäeval mõõdeti ka tänavune tipptemperatuur – 33,8°C (Võrus).

Päästeamet hoiatab

Päästeamet hoiatab, et inimesed sulgeksid keeristormi lähenedes aknad ja väldiksid väljas liikumist.

Kindlasti tuleks väljuda metsas-pargist, et vältida enda jäämist langevate puude alla.

Väljas viibides tuleks varjuda tugevamatesse ehitistesse (mitte aga kasvuhoonetesse) või otsida varju silda all, truubi oravdes või kraavis.
14 August 2001
  Kommentaarid