Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Röövpüüdjate võrgud lähevad muuseumi
Keskkonnainspektsiooni Põhja regioon ja sihtasutus Viimsi Muuseumid allkirjastavad täna, 26. märtsil koostööleppe, millega antakse röövpüüdjatelt äravõetud püügivahendid muuseumile eksponaatideks ja alustatakse ühist teavitustööd.

„Püügilt kõrvaldatud ebaseaduslikud püügivahendid, mis muidu kuuluksid hävitamisele, saavad muuseumieksponaatidena endale uue ja tänuväärse rolli,“ ütles Keskkonnainspektsiooni Põhja regiooni juhataja Tiia Kaar.

„Püügivahendeid saab kasutada randlaste ja kalurite elu erinevate tahkude tutvustamisel, samuti röövpüüki või erinevate püüniste arengut käsitleval näitusel,” täpsustas muuseumi arendusjuht Alar Mik.

Pärast lepingu allakirjutamist annab inspektsioon muuseumitöötajatele üle esimese partii ebaseaduslikke püügivahendeid, mille hulgas on nii nakkevõrke, ahinguid kui ka silmutorbikuid.

Esimene saadetis püügivahendeid läheb Viimsis asuvale Rannarahva Muuseumile, kus on ettevalmistamisel uus näitus ja seminar.

Lisaks muuseumi kogude täiendamisele näeb koostöölepe ette ka ühist teavitustööd.

Keskkonnainspektsioon aitab selgitada ebaseadusliku kalapüügiga seotud probleeme, sealhulgas keskkonnakahju tekkimist.

“Usume, et näituste ja seminaride kaudu antavad teadmised aitavad looduses liikujail märgata ebaseaduslikke püügivahendeid ning mida rohkem on märkajaid, seda tõhusam on keskkonnajärelevalve,” ütles Tiia Kaar.
26 Märts 2009
  Kommentaarid