Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Hinnatõus pidurdus märtsis järsult
Statistikaameti andmetel aeglustus tarbijahindade aastane kasv märtsis 2 protsendini. Viimati oli inflatsioon madalamal tasemel viis aastat tagasi. Veebruariga võrreldes odavnesid tarbijahinnad 0,5 protsenti. Inflatsiooni aeglustumine jätkus ka euroalal, hinnatõus oli aastases võrdluses vaid 0,6 protsenti.

Aasta esimeste kuude jooksul on inflatsioon märgatavalt pidurdunud väliskeskkonnaga seonduvate tegurite ning administratiivsete hinnatõusude mõju vähenemise tõttu. Oluline mõju on ka teenuste hinnatõusu aeglustumisel.

Sarnaselt veebruarile andis ka märtsis suurima panuse inflatsioonitempo alanemisse toasooja ning toiduainete odavnemine eelmise kuuga võrreldes. Kaugkütte hinnad on langenud juba kolmandat kuud järjest ning see trend peaks jätkuma ka lähikuudel. Toiduainete odavnemise taga on hinnalangus rahvusvahelistel turgudel, mis kandub järkjärgult üle siinsetesse jaehindadesse. Märtsis tegid hüppe allapoole piima ja piimatoodete hinnad, veebruaris langenud puu- ja köögivilja hinnad aga märtsis tõusid. Aastases võrdluses on endiselt süvenemas üürihindade langustempo.

Rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi kohaselt jätkub inflatsiooni aeglustumine ka lähikuudel ning alates suvekuudest võib aastane tarbijahindade tõus asenduda langusega. Käesolevaks aastaks ootame 0,4-protsendilist tarbijahindade tõusu ning viimased arengud näitavad, et Maastrichti inflatsioonikriteeriumi täitmine selle aasta neljandas kvartalis osutub üha tõenäolisemaks.


Annika Vilu
07 Aprill 2009
  Kommentaarid