Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Järgmisel nädalal algab üleriigiline PISA test
13. - 24. aprillini toimuvad üleriigilisse valimisse sattunud koolides rahvusvaheliste õpilasuuringute õpitulemuslikkuse ehk PISA põhitestid.

Lääne-Virumaalt on valmisse sattunud Kadrina Keskkool, Kunda Ühisgümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Haljala, Rakke, Gümnaasium ja Tamsalu Gümnaasium, Rakvere, Lehtse ja Roela Põhikool ning Rakvere Ametikool.

"Koolid valiti välja seekordset PISA uuringut läbiviiva Austraalia Haridusuuringute Nõukogu poolt. Eestist osaleb 175 kooli, kokku üle 5000 õpilase," rääkis Lääne-Viru maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna inspektor Maaja Valter.

PISA (Program for International Student Assessment) uuring on kõige laiaulatuslikum haridusteemaline uuring maailmas, milles osaleb 68 riiki ja mis keskendub 15aastastele õpilastele ja on seekord rõhuasetusega funktsionaalsel lugemisoskusel. PISA testi läbiviimine maakondades usaldati maavalitsuste haridus- ja kultuuriosakondadele.

"Et uuring oleks usaldusväärne, on kehtestatud ranged protseduurireeglid ning iga muudetav samm tuleb eelnevalt kooskõlastada uuringu korraldajatega, rääkis maavalitsuse haridusosakonna inspektor Maaja Valter. Tema sõnul tõstsid Eesti koolid lati eelmise, 2006.a toimunud PISA testiga väga kõrgele: loodusteadustes saavutati 5., lugemises 8. ja matemaatikas 14.koht. "Seetõttu oodatakse meilt ka nüüd samahäid tulemusi. Seega on PISA testi õnnestumise nimel vajalik, et õpilased tõesti uuringus osaleksid. Kui puudujate arv ületab lubatud puudujate arvu, tuleb sooritada lähipäevadel järeltest, mistõttu tasub pingutada, et test õigel ajal korrektselt läbi viia."


Hilje Pakkanen
11 Aprill 2009
  Kommentaarid