Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Peipsi järvel algavad järjekordsed koristustalgud
Keskkonnainspektsioon alustab neljapäeval, 29. mail järjekordset Peipsi järve puhastusaktsiooni, et eemaldada järvest sinna triivima jäänud ja veekogu risustavaid vanu nakkevõrke.

Koristustalgud toimuvad kahes etapis kokku viiel päeval. Sel nädalal, 29. ja 30. mail otsitakse ja tragitakse võrke Peipsi lõunaosas. Keskkonnainspektsioonist on väljas kolm meeskonda kokku üheksa paadiga, millest kuus tegelevad võrkude otsimisega ja kolm võrgumasinaga varustatud paati leitud võrkude eemaldamisega. Inspektoritele tulevad appi harrastuspüüdjad kolme paatkonnaga.

Teine etapp on plaanis läbi viia 3. - 5. juunini Peipsi järve põhjaosas, kus põhitähelepanu pööratakse koha talvitusaladele ning aktiivsema võrgupüügi piirkondadele.

Võrkude väljatragimine toimub kalavarude kaitse eesmärgil, sest vette triivima jäänud võrgud võivad muutuda tapjavõrkudeks, mis veel pikka aega kala edasi püüavad. Tegemist võib olla ebaseaduslikult püügile seatud nakkevõrkudega või lihtsalt tuule ja jääga püügikohast eemale liikunud võrkudega.

Ettevõtmist toetab rahaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve risuvõrkudest puhastamist alates 2006. aastast.


Leili Tuul
28 Mai 2014
  Kommentaarid