Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mitsubishi huvitub uutest koostööprojektidest Eestiga
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling kohtus eile Mitsubishi Corporationi esindajatega, kes avaldasid tunnustust Eestis ühiselt ellu viidud elektriautode projektile ning arutasid võimalusi koostööks uutes valdkondades.

Kohtumisel nenditi, et üks potentsiaalsetest koostöövaldkondadest on Smart City (Tark Linn). Tegu on maailmas levinud kontseptsiooniga, mis näeb ette kogukonna elukvaliteedi tõstmist eeskätt läbi infotehnoloogiliste võimaluste kasutamise.

„Eesti ettevõtjatel on Smart City valdkonnas palju kogemusi ning koostöö Mitsubishiga võimaldaks selles vallas perspektiive avardada,“ ütles Sulling.

Eestis esimene koostööprojekt Mitsubishi Corporationiga keskendus elektriautodele ja nende laadimisvõrgustiku ülesehitamisele, järgmised projektid peaksid ministri sõnul laienema juba linnaruumi teistesse valdkondadesse.

Kohtumisel ministriga osalesid Mitsubishi Corporationi tegevjuhi vanemnõunik Akinobu Ogata, keskkonna- ja projektidivisjoni juht Susumu Sakata, turu-uuringute ja arenduste esindaja Takao Myokan ning Smart Community projektide meeskonna asejuht Takeshi Ogino.

Mitsubishi Corporation on Jaapani suurim konglomeraat, mille aastane käive on üle 200 miljardi USA dollari.
21 Juuni 2014
  Kommentaarid