Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mihkelson: ajateenistuse kaotamise mõttega mängimine õõnestab julgeolekut
Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (IRL) ütles täna noorteühingu Avatud Vabariik ajateenistust puudutaval seminaril, et pelgalt ajateenistuse kaotamise mõttega mängimine õõnestab Eesti julgeolekut.

„Ajateenistusel põhineva kaitseväe lammutamine ja asendamine palgasõjaväega oleks praeguses julgeolekuolukorras katastroofilise tähendusega. Kohustuslik ajateenistus on Eesti riigikaitse vundament ning igasugused ideed ajateenistusest loobuda, seda põhjendamatult lühendada või asendada riigikaitsekursustega on vastutustundetud ja õõnestavad Eesti julgeolekut,“ rääkis Mihkelson.

Mihkelsoni sõnul ei tohiks sisepoliitilise populaarsuse nimel lubada kergekäelist mängimist ajateenistusega, vaid tuleb hoida ja tugevdada seda, mis on aastatega kujunenud Eesti iseseisva kaitsevõime peamiseks komponendiks.

„Oluline on diskuteerida selle üle, kuidas suurendada kaitsetahet eelkõige noorte hulgas, kuna vabatahtlikult läheb täna kaitseväkke vaid 30% noortest. Üks võimalus selleks on laiapõhjalise riigikaitse õpetuse süsteemsem sisseviimine koolidesse,“ rääkis Mihkelson.
25 September 2014
  Kommentaarid