Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Väljapressijast vang võitis riigikohtus kohtukulud tagasi

Riigilt üle 400.000 krooni hüvitamist nõudnud väljapressijast Tartu vangla kinnipeetav võitis riigikohtus tagasi temalt keskkriminaalpolitsei kasuks välja mõistetud kohtukulud.

Riigikohus tühistas alama astme kohtu otsuse osas, millega Tarmo Tootsilt (41) oli mõistetud keskkriminaalpolitsei kasuks välja kohtukulud 4000 krooni.

Riigikohus ei rahuldanud Tootsi kaebust osas, millega ta nõudis talle tema vahistamisega tekitatud materiaalse kahju hüvitamist 238.367 krooni ja 53 senti ning moraalse kahju tekitamise eest 200.000 krooni.

Tootsi kaebuse järgi läks 1999. aasta mais Tartus kaduma tema OÜ Kagugrupilt liisitud BMW 320, sest keskkriminaalpolitsei vahistas ta ning tema vara jäi seetõttu järelevalveta.

Toots taotles riigilt talle tema vahistamisega 1999. aasta 5. mail tekitatud moraalse kahju hüvitamist summas 200.000 krooni, kuna ta sai sellest psüühilise trauma ja närvitegevuse häire.

Keskkriminaalpolitsei vahistas Tootsi Tartus Narva maantee parklas, oma BMW oli Toots jätnud aga Tartus Tamme staadioni valveta parklasse, kust see kadus paar päeva pärast tema vahistamist.

Tootsi kaebused jättis rahuldamata Tartu halduskohus ja Tartu ringkonnakohus.

Eelmise aasta 3. novembril mõistis ringkonnakohus Tootsi süü tõendamatuse tõttu õigeks oma äripartneri mõrva korraldamise katses, kuid jättis muutmata talle väljapressimise ja tunnistaja mõjutamise eest määratud kuueaastase vanglakaristuse.

Süüdistuse järgi otsustas Toots vabaneda oma äripartnerist Janekist pärast seda, kui oli temalt raha väljapressimise pärast vahi alla võetud. Toots soovis Janekile kätte maksta viimase poolt kohtueelsel uurimisel antud ütluste eest.

Süüdistuse järgi ässitas Tallinna keskvanglas eeluurimise all olnud Toots 1999. aasta maist kuni oktoobrini oma tuttavat Meelis Rihet (34), et see tapaks tema äripartneri Janeki.

1999. aasta 21. oktoobri hommikul tulistas Rihe Tartus Uuel tänaval autos istunud Janekile 7,65-kaliibrilisest tulirelvast pähe, kuid mees jäi imekombel elama.

Tartu ringkonnakohus mõistis 2002. aasta jaanuaris Rihe tapmiskatse eest üheksaks aastaks vangi, kuid mehel õnnestus enne vahistamist põgeneda. Rihe on senini tagaotsitav.  BNS

19 Oktoober 2004
  Kommentaarid