Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuseoperatiivsündmused 13.03.2015

Ida-Virumaa

12.märtisl kell 21.26 said päästjad väljakutse Narva Vaivara tänavale, kus mahajäetud 2-kordses majas põles madrats. Päästjad kustutasid põlengu, keegi kannatada ei saanud.Demineerimine12.märtil kell 13.50 sai häirekeskus teate, et Vaivara vallas Tõrvajõe külas on leitud lõhkekeha. Kohale saabunud pommigrupp tuvastas, et tegemist on mürsuga. Lõhkekeha toimetati Narva karjääri, kus see hävitati.Kulupõlengud12.märtsil kell 16.00 teatati häirekeskusele, et Toila vallas Martsa külas põleb kulu. Päästjad kustutasid umbes 25 ruutmeetril ulatuses põleva kulu ning kontrollisid üle ka ümbruskonna.

12.märtsil kell 15.53 tuli teade, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval põleb kulu. Kohale saabunud päästjad kontrollisid piirkonda, kuid kulupõlemist ei avastatud või oli see kustunud.

12.märtsil kell 14.07 tuli teade, et Narvas Oru tänaval põleb kulu. Päästjad kustutasid umbes 80 ruutmeetri ulatuses kulu.

12.märtsil kell 14.04 põles kulu Narvas Kerese tänaval. Päästjad kustutasid umbes 30 ruutmeetri ulatuses kulu. Kulupõleng ähvardas süüdata ka 3-4 meetri kauguses oleva puidust aia.Lääne-Virumaa

12.märtsil kella 18.50 ajal said päästjad väljakutse Tamsalu valda Sääse alevikku, kus suitsu tuli mahajäetud 5-kordsest majast. Päästjate kohale saabudes olid kohalikud elanikud oma jõududega põlengu ära kustutanud. Keegi kannatada ei saanud.Kulupõleng12.märtsil 16.32 sai häirekeskus teate tähelepanelikult kodanikult selle kohta, et Tapa linnas Maie tänaval on lapsed pannud põlema kulu. Päästjad kustutasid süüdatud kulu. Kohale kutsuti ka politsei. Lapsed õnnestus kätte saada, päästjad tegid neile selgitustööd ning andis üle politseile.Eilne kevadine päikesepaisteline päev tõi päästjatele Ida- ja ka Lääne-Virumaal esimesed kulupõlengud. Õnneks ei saanud neis keegi viga ja ka kellegi vara ei hävinud.

Päästeamet tuletab meelde, et kulu põletamine on Eestis aastaringselt keelatud. Päästjatele palju lisatööd toovad kulupõlengud saavad enamasti alguse hooletust või tahtlikust inimtegevusest. Ohtlik ja hävitav kulutuli võib alguse saada autoaknast välja visatud põlevast suitsukonist, järelvalveta või hooletult tehtud lõkkest või lohakalt tehtud tuletöödest. Lapsevanematel tuleks aga lastele selgitada, et kulu süütamine teeb kahju keskkonnale ja elusloodusele ning võib hävitada inimeste vara ja elusid.

13 Märts 2015
  Kommentaarid