Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tööandja paljastas valvekaamera abil ebaausa töötaja

Tallinnas paljastas puhastusvahendite tootmisega tegelev ettevõte valvekaamera abil ebaausa töötaja, kes ühegi loogilise põhjuseta varastas suures koguses puhastusvedelikku, et see hiljem prügikasti visata.

Põhja ringkonnaprokuröri Egon Oja sõnul märkasid AS-i Chemi-Pharm juhid tänavu sügisel, et ettevõttest kaob märkimisväärses koguses toodangut ja kurjategija tabamiseks pandi üles valvekaamera.

"Seebivargale saadi jälile tänavu oktoobris, kui 1982. aastal sündinud saarlane Argo taas puhastusvahendit varastas ja tema tegevus salvestus valvekaamera lindile," ütles Oja BNS-ile.

Selgus, et Argo oli varastanud tööandja toodangut nii oktoobri alguses kui ka sama kuu lõpus. Kui alguses viis Argo firmast minema 16 viieliitrist kanistrit puhastusvahendiga, siis oktoobri lõpus jäi talle näppu kolm 25-liitrist kanistrit autopesulates kasutatava puhastusvedelikuga.

"Kõige kummalisem on aga kuriteo juures see, et Argo viskas pärast puhastusvahendi varastamist kanistrid prügikasti. Tööandjale selgitas mees hiljem, et varastas seepi seetõttu, et talle tundus seda firmas päris palju olevat," ütles Oja.

Ka kriminaalasja eeluurimisel ei suutnud Argo mõelda välja ühtegi loogilist põhjust, miks ta puhastusvahendit varastas ja selle hiljem ära viskas.

Argo tekitas firmale vargusega kahju kokku üle 40.000 krooni. Tallinna linnakohus karistas meest kokkuleppemenetluse korras aastase tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga.  BNS

29 November 2004
  Kommentaarid