Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eestlane rüüstas Helsingis 150 autot

Soome politsei tabas eestlase, kes murdis poole aasta jooksul sisse sadakonda Ida-Helsingis pargitud autosse.

Kuriteos süüdistatav 1981. aastal sündinud eesti mees istub Soomes eeluurimisvanglas, kirjutas SL Õhtuleht Soome Iltalehtile viidates. Lõpusirgele jõudnud uurimisel on selgunud, et mees oli sisse murdes rikkunud 100 uuemat autot, kahjusumma ulatub 150.000 euro ehk umbes ehk 2,34 miljoni kroonini.

Poolteist aastat tagasi oli toosama mees oma elukoha lähistel Vuosaare piirkonnas murdnud sisse 50 autosse. Kohus saatis ta vanglasse, kust ta vabanes tänavu mais.

Vabanemisest alates oli eestlane sisse murdnud umbes sajasse autosse. Enamasti varastas ta korrusmajade ette pargitud autodest. Mees lõhkus autosse pääsemiseks küljeakna ja varastas CD-mängija, aga ka muud sõidukisse jäetud hinnalised asjad.

Kui politsei lõpuks eestlase tabas, otsiti tema kodu läbi. Ühtegi varastatud CD-mängijat ega muud kahtlast kraami ei leitud. Siiani pole avastatud, kellele ta kokku varastatud kraami edasi müüs.

Teada on vaid see, et öösel varastatu rändas juba varahommikul tema käest edasi. Ülekuulamisel kinnitas mees, et ostis saadud raha eest uimastiravimit Subutexi.

Mees on süü üles tunnistanud ja kinnitab, et käis vargil üksi.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid