Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida-Virumaa raskekahurvägi esines täna Toompeal

Täna kell 10.00 Toompeal alanud Noorteühenduse ELO noorteparlamendi istungil esitasid idavirulased kolm ettekannet. Noorteparlamendi käigus võeti vastu viiest punktist koosnev pöördumine ministrite, peaministri ja presidendi poole.

Noorteparlamendi istungi Toompeal avas riigikogu spiiker Ene Ergma, kes lahkus saalist pärast esimest ettekannet. Spiikri-tööga jätkas Mari-Liis Puusalu. Ida-Virumaa noorte tegemistest ja probleemidest rääkis maavalitsuse noorsootöö konsultant Ave Szymanel ja Jõhvi Gümnaasiumi õpilane Liis Proode. Oma linna noorte tegevusest esitas ettekande Saue Gümnaasiumi õpilane Karel Israel.

“Tallinnast kiirema majandusarenguga maakond mängib kogu vabariigi elus väga tähtsat rolli – siin kaevandatakse põlevkivi, mis annab 96 protsenti Eesti elektrienergiast. Seda et jätta see lastele selgitamata,” ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde ja lisas, et tal oli hea meel tutvustada Toompeal kõnepuldis tulevastele tublidele tööinimestele, poliitikutele ja teadlastele maakonna arengupotentsiaali.

Silde sõnul on Ida-Virumaa hea koht elamiseks, töötamiseks ja puhkamiseks. Kiiresti arenev maakond ootab tublisid ja ettevõtlikke spetsialiste, et üheskoos edasi minna. Noorteparlamendil võeti vastu ka ettepanekud, mis kindlustaksid mitte ainult maakonnale, vaid kogu Eestile parema tuleviku. Noorteparlamendi poolt vastu võetud ettepanekud edastatakse ministritele, peaministrile ja ka presidendile.

Põlevkivi rollist Eesti energeetikas ja maailmateaduses rääkis Eesti Põlevkivi AS juhatuse esimees Mati Jostov. “Euroopas kasvab elektri tarbimine igal aastal 3 protsenti. nii ka meil. Peame arvestama, et naabritelt me elektrit vajadusel juurde osta ei saa, sest neil ei ole lisavõimsusi. Meie üheks võimaluseks on arendada põlevkivienergeetikat, mis on olnud konkurentsivõimeline nii eile kui ka täna. Mõistlikul kasutamisel jätkub meile põlevkivi veel 50 aastaks.”

Noorteparlamendi poolt vastu võetud ettepanekud ministritele, peaministrile ja presidendile.

1. Tiheda koostöö loomiseks Eesti ja Venemaa vahel kiirendada viisarežiimi korda, mille raames on võimalik arendada kahe maa vahelist turismi.

2. Õppivatele noortele tagada laiemaid töövõimalusi suvel, milleks on vajalik muuta seadusandlust ja noortele lubatud tööde nimekirja.

3. Igal aastal on noorsootöö erinevate valdkondade toimimiseks ette nähtud rahalised vahendid ja kindel rahastamise skeem.

4. Seoses transiidi suurenemisega Euroopa Liidu ja Venemaa vahel tuleb väga kiiresti lahendada piiriületuse võimalused Narva uue silla ehitamise näol.

5. Euroopa Liidus kasvab elektri tarbimine 3% aastas. Nii ka Eestis. Selleks tuleb renoveerida energiablokid elektrijaamades ja tõsta au sisse Eesti rahvusteadus - põlevkiviteadus.


Anti Ronk
avalike suhete nõunik
Ida-Viru maavalitsus
06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid