Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Savisaar: Eesti riigil on kavas toetada oma laevandust

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

09.09.2005

Savisaar: Eesti riigil on kavas toetada oma laevandust

Täna Riias toimuval Balti riikide transpordiala ministrite kohtumisel tõstatas minister Edgar Savisaar üles teema merelaevanduse riiklikust toetamisest.

Minister Savisaare sõnul on enamikus Euroopa Liidu liikmesriikides ühel või teisel kujul rakendatud laevanduse toetusskeeme ja seda on teinud ka meie lähinaabrid Soome, Rootsi, Läti ja Leedu. "Meil on kavas kasutada ära teiste maade vastavaid kogemusi ja asuda riiklikult toetama ka merelaevandust Eestis," märkis Savisaar.

Levinud arvamuse kohaselt on Eesti investeerimiskliima niigi soodne, kuna ettevõtte tulumaks väljavõetud kasumilt on 24 ja jaotamata kasumilt 0%. Tegelikult ei ela Eesti laevandus sugugi hästi, kui jätta kõrvale eritingimustes arenenud Tallink Grupp ja riigi dotatsioonil opereeriv parvlaevafirma. Laevade arv ja tonnaaz näitab selget hääbumistendentsi. Laevastik on vana, rahvusvahelisel turul konkurentsivõimetu ja ei suuda end taastoota. Samuti on alanud laevade lahkumine Eesti lipu alt ja siirdumine mugavuslippude alla.

Euroopa Liidu liimesriikidel on lubatud alates 2004. aasta jaanuarist rakendada seitsme aasta jooksul toetussüsteeme, et soodustada rahvusliku laevanduse arengut.

Riias toimuval iga-aastasel transpordiala ministrite kohtumisel saadavad Edgar Savisaart transpordi ja transiidi teenindamise asekantsler Andres Tint, lennundus- ja merendusosakonna juhataja Margit Markus, nõunik Anti Moppel ning teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter.Allan Kasesalu
Avalike suhete osakonna nõunik
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tel: 625 64 28
E-post: allan.kasesalu@mkm.ee
09 September 2005
  Kommentaarid