Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
SI - 86 moratoorium

Sõltumatu Infokeskus katkestas uudiste edastamise moratooriumi

SI-86
14.09.2005

14. septembril ilmunud kirjutisega "Virumaa tahetakse jälle üles kaevata" (nr 85) lõpetas Sõltumatu Infokeskus kaksteist päeva kestnud moratooriumi uudiste edastamisele.

Moratooriumi tingis septembri alguses käivitunud kohalike valimiste võidujooks. 2. septembri uudislugu "Vana vabadusvõitleja soovib rajada Tartusse elektritranspordi" (nr 84), mis refereeris ühe Isamaaliidu nimekirja kandidaadi valimisprogrammi, andis alust süüdistusele, et SI on Isamaaliidu poliitiline ruupor. (Mis ei ole õige, olgu igaks juhuks üle rõhutatud.)

Et inimesed ei pruugi käituda valimiste mudamaadlusse päevil adekvaatselt, leidis SI esialgu, et parim on üldse loobuda avalikust infoedastusest ja oodata valimiste möödumist. Kuid on ilmne, et elu toimub Eestis ka väljaspool valimisi, ning eriti tundub, et pigem on valimiskampaaniad elu tüütu kaasnähe, mitte vastupidi, seega on SI otsustanud jätkata rahus oma tööd.

"Meie vaated on rahvuslikud ja antikommunistlikud ning pole meie süü, et need langevad ajuti kokku ka mõne partei vaadetega," nendib Margit Koppel SI toimkonnast. Rahvuslik ja antikommunistlik vaatepunkt, mis tegi võimalikuks Eesti taasiseseisvumise, on kommunistide ja muude poliitiliste seiklejate poolt tänaseks tasalülitatud. Sünkroonis selle vähikäiguga on aina jõuetumaks jäänud ka Eesti iseseisvus.

"Punapruun poliitiline joon on Eesti suurimaid hetkeprobleeme," märgib SI toimkonna liige Mait Raun. Ta lisab ka, et raske oleks olla kellegi ruupor, kui seesuguseid poliitilisi jõude, mis peavad aus iseseisvuse taastamise ajajärgul (1988-1991) üldlevinud aateid, on täna Eestist üldse väga vähe leida.

SI rõhutab igaks juhuks üle, et järgib täpselt neidsamu põhimõtteid, mis said paika pandud juba 1988. aastal (vt SI-1), ning seisab Eesti iseseisvuse kaitsjate - või taastajate - poolel. SI tegevuse eesmärk on aidata kaasa vabale teabelevile Eestis.

Kooskõlas hea pressitavaga ükski sõltumatu infovõrguga vahetult seotud isik valimistel ei kandideeri.

Allikas: Margit Koppel ja Mait Raun
Kontakt: si@kongress.ee
SI portaal http://si.kongress.ee
14 September 2005
  Kommentaarid