Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Siseministeerium läheb sõidukite soetamiselt liisingfinantseerimisele

SISEMINISTEERIUM
Pressiteade nr 135
15.09.2005

Siseministeerium läheb sõidukite soetamiselt liisingfinantseerimisele

Vabariigi Valitus kiitis täna, 15. septembril, heaks Siseministeeriumi eelnõu, mille kohaselt hakkavad politsei- ja päästeamet senise autode soetamise asemel sõiduparki uuendama autode liisingusse võtmise kaudu.

“Politseiamet ja päästeamet on jõudnud olukorda, kus sõidukite senine soetamismudel ei võimalda oma põhitegevuste täitmise tagamiseks piisaval hulgal ja piisava aja jooksul sõiduparki uuendada. Riigieelarve vahendite piiratuse tõttu ei ole nimetatud soetamismudel piisav selleks, et tagada elanikkonna täpne, kiire ja tõrgeteta teenindamine ning lahendada olukord, kus enamik kasutatavatest eriotstarbelistest sõidukitest ei vasta õigusaktidega kehtestatud miinimumnõuetele. Seetõttu on möödapääsmatu senise sõidukite soetamise finantseerimismudeli muutmine,” ütles siseminister Kalle Laanet.

“Alternatiivse lahendusena pakkusimegi välja kava minna seniselt sõidukite soetamiselt üle liisingfinantseerimisele. Politseiamet vastavalt kasutus- ja päästeamet tulenevalt päästeautode spetsiifikast kapitalirendile,” lisas minister Laanet.

Siseministeeriumile anti luba päästele 68 ja politseile 750 auto rentimiseks.

Praegu toimub nii politseiameti kui päästeameti struktuuriüksuste poolt kasutatavate sõidukite soetamine peamiselt riigieelarvest eraldatud investeerimisvahenditest.

Katrin Vides
Pressinõunik
15 September 2005
  Kommentaarid