Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Sotsiaalministeerium toetab alkoholi müügi piiramist

Sotsiaalministeerium
Pressiteade 15.09.2005

Sotsiaalministeerium toetab alkoholi müügi piiramist

Sotsiaalministeerium toetab Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettepanekut kehtestada üleriigiline alkoholi müügipiirang.

Sotsiaalminister Jaak Aab leiab, et sotsiaalministeeriumi eesmärk ei ole alkoholi tarbimise täielik keelustamine. „Sotsiaalministeerium saab täiskasvanud inimesi üles kutsuda tarbima võimalikult vähe alkoholi, et ei kahjustataks iseennast ega teisi. Samuti on eesmärgiks tagada Eesti rahva jätkusuutlikkus kaitstes järeltulevate põlvede tervist.“, sõnas Aab.

Jaak Aabi sõnul tuleks tähelepanu pöörata ka sellele, et osa laekuvast maksust peab valdkonda tagasi jõudma. „Alkoholi-ja tubakaaktsiisist laekuvaid tulusid tuleks täpselt samamoodi kasutada joomise ja suitsetamise ennetustööks. On ju hea, et suurem aktsiis tähendab rohkem raha riigieelarvesse, aga see eeldaks ka riigipoolset panustamist, et alkoholi-ja tubakaprobleemile rohkem tähelepanu pöörataks.“, ütles Aab.

Ohtrast alkoholitarbimisest ja suitsetamisest on täna põhjustatud ca 25% Eesti rahva potentsiaalsete eluaastate kaost. Siia hulka kuuluvad ka ohtrad vigastussurmad.

Kui erinevate maailmas toimunud uuringute kohaselt võib täiskasvanute tarbimiseks, mis tervist kahjustada ei pruugi, lugeda klaas veini päevas, siis olgu üle korratud, et noortele põhjustab pöördumatuid tervisekahjustusi ka niinimetatud mõõdukas koguses alkoholi tarbimine. Öise alkoholi müügi piiramine aitab kaasa ka noorte alkoholi tarbimise probleemi leevendamisele.


Katrin Pärgmäe
Sotsiaalministeerium
Pressiesindaja
+372 626 9321
+372 56 623 823

15 September 2005
  Kommentaarid