Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Majandusministeerium ja BRS jätkavad Eesti Raudtee arengu arutamist

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

15.09.2005

Majandusministeerium ja BRS jätkavad Eesti Raudtee arengu arutamist

Täna Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toimunud Eesti Raudtee aktsionäride üldkoosolekul arutati Eesti Raudtee 2004. aasta majandusaruannet, kuid hääletamine lükati edasi seoses vajadusega veelkord analüüsida põhivara ümberhindlusega seonduvat. Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare ettepanekul üldkoosolek katkestati ning seda jätkatakse oktoobri teisel poolel.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium riigile kuuluvate aktsiate valitsejana on seni keeldunud 2004.aasta majandusaasta aruannet kinnitamast, kuna AS Eesti Raudtee poolt 2004. aastal läbiviidud põhivara ümberhindluse õigsuse kontrollimisel saadud tulemused on ministeeriumi hinnangul vastuolulised. Riigile kuulub 34% Eesti Raudtee aktsiatest, majandusaasta aruande kinnitamiseks on vajalik aktsionäride konsensus.

Üldkoosoleku järgselt arutasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning BRSi ja Eesti Raudtee esindajad edasise koostöö suundi ja Eesti Raudtee jätkusuutlikuks arenguks vajalikke investeeringuid pikemaks ajaperioodiks. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning Baltic Rail Services nõukogu esimees Edward Burkhardt nentisid, et tagamaks raudtee-infrastruktuuri ohutuse, läbilaskevõime kasvu ja kogu raudteesektori stabiilse arengu ka pikema aja jooksul, tuleb koostöös riigiesindajatega taasalustada kevadel välja töötatud investeerimisprogrammi täpsustamist ja läbi rääkida ettevõtte strateegilised arengusuunad järgneva viie aasta jooksul.

"Infrastruktuuri säilimiseks ja paremaks toimimiseks tuleb näha vajalikke investeeringuid ning tulude võimalusi mitme aasta peale ette, sest see annaks kindlustunnet nii riigile, strateegilisele investorile kui ka raudtee kasutajatele," märkis majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.Anu Hallik-Jürgenstein
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tel: 6 256 493
E-post: anu.hallik@mkm.ee
15 September 2005
  Kommentaarid