Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
80 Itaalia ärimeest tutvusid Eesti majandusega

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

15.09.2005

80 Itaalia ärimeest tutvusid Eesti majandusega

Täna Eesti ja Itaalia ettevõtete seminaril "Eesti ja Itaalia majanduskoostöö areng" osalenud Itaalia ärimehed kiitsid Eesti majanduse arengut ja avaldasid valmidust koostöö tihendamiseks kaubanduses, investeeringute alal ja turismis.

Itaalia väliskaubanduse eest vastutava asemajandusministri Adolfo Urso juhtimisel viibis täna Eestis suur äridelegatsioon, kus osales rohkem kui 80 Itaalia ärimeest erinevatest majandusvaldkondadest. Itaalia saatkond koostöös Itaalia Kaubanduskomisjoniga korraldas seminari selleks, et tutvustada Eesti majandust ning võimalusi koostööks eri valdkondades, nii kaubanduses kui investeeringute alal.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />"Valdkonnad, mis tundsid huvi pakkuvat, olid seotud logistikaga, arvestades Eesti head geograafilist positsiooni ja lähedust nii Põhjamaadele, Euroopa Liidu turgudele kui ka Venemaale," kommenteeris Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) asekantsler Signe Ratso. "Samuti pakkus itaallastele huvi Eesti info- ja kommunikatsioonivaldkonna kõrge tase ja võimalused koostööks ka selles valdkonnas," lisas ta.Nii ekspordis kui impordis on olulisel kohal tekstiili- ja rõivatooted, Eesti ekspordis Itaaliasse ka puidutooted ning viimase paari aasta jooksul on eksporditud loomsetest saadustest näiteks juustu. Impordil Itaaliast Eestisse domineerivad masinad ja seadmed. "Kahtlemata on koostöövõimalusi kõigis neis sektoreis," tõdes Ratso.Lisaks sellele näevad Itaalia ärimehed kahtlemata suurt potentsiaali Eesti turismis. Näiteks möödunud aastal suurenes itaalia turistide arv, kes ööbisid, peaaegu 100 %. Lisaks saabub suur osa Itaalia turiste Eestisse kruiisireisijatena. Käesoleval hooajal külastab Eestit 330 suurt kruiisilaeva ning üha enam võib itaalia keelt kuulda ka Tallinna vanalinna tänavatel.Edasise koostöö eest seisavad head Eesti poolt Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), kellel on ka kõik andmed nende firmade ja koostöösoovide kohta.Seminari avasid Eesti poolt välisminister Urmas Paet, kes rääkis Eesti majanduse avatusest ning headest koostöövõimalustest Itaaliaga. Itaalia poolt avas seminari Adolfi Urso, kes oma ettekandes kiitis Eesti majanduse kiiret arengut ja kõrget tehnoloogilist taset. Ettekande tegi ka MKM asekantsler Signe Ratso, rääkides Eesti kogemusest Euroopa Liidus ja Euroopa Liidu liikmelisuse mõjust Eesti majandusele, samuti võimalikest koostöövaldkondadest. Ettekanded olid ka EAS-i ja Kaubandus-Tööstuskoja poolt.Lisaks seminarile oli Itaalia aseministril kohtumine välisminister Urmas Paetiga, kus osales ka Signe Ratso. Muuhulgas olid kõne all võimalikud majanduskoostöövaldkonnad, samuti koostöö Euroopa Liidu institutsioonides, eriti kaubanduspoliitilistes küsimustes. Itaalia aseminister pakkus Eestile võimalust tundma õppida Itaalia kogemusi struktuurifondide rakendamisel ning imetles ka meie võimekust juba Euroopa Liidus oleku esimestel aastatel kasutada nii suures ulatuses struktuurifondide poolt Eestile pakutavaid võimalusi.Airi Ilisson
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
tel: 6 256 430
mobiil: 50 303 29
e-post: airi.ilisson <mailto:airi.ilisson@mkm.ee> @mkm.ee
15 September 2005
  Kommentaarid