Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
EAKL pressiteade

Eesti ametiühingutele tulevad külla Soome kolleegid

Kolmapäevast reedeni, 16.-18. augustini, külastab Eestit Soome Ametiühingute Keskliidu (SAK) delegat­si­oon, mida juhib SAKi organisatsioonidirektor Matti Tukiainen. Soome kol­leegid tutvuvad Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) Tartu ja Lääne-Virumaa piirkonda­de tegevusega, samuti Eesti ametiühinguliikumise ja tööturu hetkeseisuga.

Eesti Ametiühingute Keskliidul on kuus piirkondlikku osakonda: Tartus, Viljandis, Ida-Virumaal, Saaremaal, Pärnus ja Lääne-Virumaal. Pärnu ja Lääne-Virumaa osakondade loomisel aitas SAK eestlasi, toetus oli ka rahaline.

"Eesti ja Soome ametiühingute koostöö kestab aastaid, see algas juba enne Eesti taas­iseseisvumist," ütles EAKLi esimees Harri Taliga. "Kuid esimese ametliku koos­töökokku­leppe sõlmisid kaks Eesti ja kolm Soome ametiühingute keskliitu tänavu mais."

Eesti ja Soome ametiühingute koostöö ees­märk on veelgi tihendada kontakte eelkõige küsimustes, mis puudutavad mõlema poole ühiseid huve. Tõuke kokkuleppe sõlmimiseks andis asjaolu, et tänavu 1. mail avas Soome täielikult oma tööturu Euroopa Liidu uute liikmesriikide kodanikele, sh eestlastele. Tööjõu vaba liikumise tingimustes on nii Eesti kui Soome ametiühingute jaoks eluliselt tähtis, kuidas edeneb tööelu mõlemas riigis.

SAKi delegatsiooniga kohtub visiidi ajal ka Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga.

Lisainfo
EAKL esimees Harri Taliga
64 12 800, 55 53 48 40

EAKL infojuht Siiri Rebane
64 12 808
15 August 2006
  Kommentaarid