Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Edastan kultuuriinfot Berliinist: Musikfestspiele Saar tutvustas Berliinis oma 2007. aasta programmi

Kultuurieelteade Berliinist
8. november 2006

Täna esitlesid Berliini Saarlandi Esindus ning Musikfestspiele Saar festivali "Põhjala muusika 2007" (Nordische Musik 2007) programmi. Festival toimub 21. aprillist kuni 8. juulini Saarlandi liidumaal (Pealinn Saarbrücken).

Koos põhjamaade muusikutega osalevad festivalil ka eesti muusikud - Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste ja Paul Hillieri juhatusel annab 1.-3.juulini kontserdid ühisnimetusega "Arvo Pärt Triathlon". Festivali ajaks soovib Eesti Saatkond panna kohalikku muusikakõrgkooli (Hochschule für Musik Saar) üles Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt ette valmistatud saksakeelse Arvo Pärdi näituse.

Dirigent Neeme Järvi, keda festivali teatmikus iseloomustatakse kui "der estnische Feuerkopf", mis eestikeeli võiks kõlada "eesti tulihing", juhatab Residenzorkester Den Haag'i ees Jean Sibeliuse ja Carl Nielseni teoseid.
Eesti muusikud esinevad ka Gidon Kremeri juhatatava Kremerata Baltica koosseisus.

Kolm kuud vältav festival toimub juba 10. korda ning on oma tähenduselt ammu ületanud väikese Saarlandi kohaliku muusikaürituse piirid.

Tänu festivali karismaatilisele initsiaatorile ja kunstilisele juhile professor Robert Leonardyle on festivalil aastate jooksul esinenud tipporkestrid, -dirigendid, trupid ja solistid kogu maailmast. Professori sõnul ajendab teda festivali korraldama muu hulgas ka masendav teadmine, et Saksamaal kuulab pidevalt klassikalist muusikat vaid 3% elanikest. Selleks, et ülejäänud 97% kergemini huvi äratada, on festivali kavas aastate jooksul lisaks süvamuusika esitajatele ja autoritele pakutud ka erinevaid muusikaga seotud või piirnevaid atraktsioone. Sel korral näiteks leedu mootorrataste sümfoonia ning soome kisakoor Huutajat, kes hüüab võistu kohalike kisakõridega. Eestlauljaks on professor palunud tema oma sõnul piirkonna suurima eestkarjuja - kohaliku kultuuriministri...

Professor Leonardy sõnul erineb Põhjamaade kaasaegne muusikakultuur suuresti Saksamaa omast, olles looduslähedasem ning kõnetades oma publikut tunduvalt isiklikumalt. Ta loodab, et festival oma traditsioonide ja tuntusega suudab ehk omalkombel täita lünka, mis valitseb saksa muusikapubliku teadmistes põhjala muusika osas.

Täiendav info festivali kohta: www.musikfestspiele-saar.de

Reet Weidebaum
Kulturattaché
Botschaft der Republik Estland
Hildebrandstr. 5
10785 Berlin

Tel +49 30 254 606 04
Fax +49 30 254 606 01
E-mail Reet.Weidebaum@berlin.estemb.de
E-mail KdKd: info@kdkd.org
www.estemb.de


Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee
08 November 2006
  Kommentaarid