Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
10. jaanuarini saab esitada kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate

10. jaanuarini saab esitada kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate

Kultuuriministeerium ootab Eesti Vabariigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate kuni 10. jaanuarini 2007.

Kultuuri elutööpreemiad määratakse füüsilisele isikule pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis preemiat antakse 2005. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest.

Riigikokku on esimesele lugemisele saadetud kultuuripreemiate ja kultuuristipendiumide seaduse muutmise eelnõu, mille järgi suurenevad kultuuri elutööpreemiad seniselt 300 000 kroonilt 600 000 kroonini ning aastas eraldatakse senise kahe asemel kolm elutööpreemiat. Aastapreemia suuruseks jääb 150 000 krooni.

Kultuuripreemiate kandidaatide esitamise õigus on loomeliitudel ja teistel juriidilistel isikutel, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus, preemia senistel laureaatidel ning kohalikel omavalitsustel.

Riiklikud spordipreemiad määratakse väljapaistvate sportlike saavutuste eest – kaks 600 000 krooni suurust preemiat määratakse elutöö eest, viis isikut saab 150 000-kroonise aastapreemia ja lisaks saab aastatulemuste eest 50 000 krooni suuruse preemia üks noorsportlane.

Spordipreemiate kandidaate saavad esitada spordiorganisatsioonid, ministeeriumid, maavalitsused, kohalikud omavalitsused ning juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.

Riik annab kultuuri ja spordi elutööpreemiaid välja üks kord aastas. Käesoleval aastal said kultuuri elutööpreemia kirjanik Jaan Kross ja skulptor Jaak Soans. Spordi elutööpreemia pälvisid vehkleja Svetlana Lozovaja-Tširkova ja judotreener Andres Lutsar.Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee <http://www.kul.ee/>
14 Detsember 2006
  Kommentaarid