Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Siseministeerium koolitab perekonnaseisualaste toimingutega tegelevaid ametnikke

Homme, 15. oktoobril korraldab siseministeerium 120 perekonnaseisualaste toimingutega tegelevale ametnikule koolituse muudatustest vastava valdkonna seadusandluses ning igapäevatöös.

Siseministeeriumi korraldataval ühepäevasel koolitusel osalevad maavalitsuste ja kohalike omavalitsuste perekonnaseisuametnikud ning registripidajad.

Koolituspäeva esimeses pooles tutvustatakse digitaalallkirja seadust ning digitaalallkirja kasutamise praktikat ja võimalusi ning antakse ülevaade isikuandmete kaitse seaduse muudatustest. Samuti selgitatakse välisriikide dokumentide tunnustamist ja täitmist Eestis. Koolituspäeva teises pooles antakse ülevaade perekonnaseisualaste toimingutega seotud õigusaktide muudatustest, perekonnaseisualaste blankettide ja tunnistuste väljatöötamissüsteemist, kohtulahendite registri kasutamisest ning sünni-, abielu- ja abielulahutuse andmete elektroonilisest edastamisest.

Koolitajateks on vastava ala spetsialistid siseministeeriumist, justiitsministeeriumist, andmekaitse inspektsioonist, AS-ist Sertifitseerimiskeskus ning statistikaametist.

Siseministeerium koolitab perekonnaseisualaste toimingutega tegelevaid ametnikke kaks korda aastas.
14 Oktoober 2003
  Kommentaarid