Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Keskkonnaministeeriumi nädala eelinfo 10.-16. märtsini

Esmaspäevast kolmapäevani, 10.-12. märtsil toimub Peipsi järve seisundi talvine seire koos Vene spetsialistidega. Eesti poolseks korraldajaks on Keskkonnaministeerium, töö tehakse Eesti piirivalve hõljukiga, osalevad Eesti Maaülikooli ja Eesti Keskkonnauuringute Keskuse Tartu filiaali spetsialistid, Vene poolelt osalevad Pihkva hüdrometeoroloogiakeskuse spetsialistid. Tööd juhib Eesti Maaülikooli teadur Marina Haldna.
Lisainfo: Marina Haldna, Eesti Maaülikooli teadur, 7311 892 (ainult 10. märtsil ja pärast ekspeditsiooni);
Ago Jaani, Keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõunik, ago.jaani@envir.ee, 6262 898, 55 907 057.

Teisipäeval, 11. märtsil algusega kell 11 toimub Keskkonnainspektsiooni majas (Kopli tn 76) Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnainspektsiooni ühine pressikonverents, kus tutvustatakse Keskkonnainspektsiooni 2013. aasta keskkonnajärelevalve tulemusi. Selgitatakse, mida peegeldavad statistilised andmed, räägitakse töövõitudest ja ka probleemidest. Ühtlasi tutvustatakse Keskkonnainspektsiooni selle aasta prioriteete ja tegemisi.
Lisainfo ja registreerimine: Leili Tuul, Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik, leili.tuul@kki.ee, 696 2227, 53479214.

Teisipäeval, 11. märtsil algusega 18 korraldab Keskkonnaamet Jõgeval B. Alveri Muuseumis (Jaama 3B) loodusõhtu: "Kalaelu Peipsi järves". Suurjärvest ja selle elustiku omavahelistest seostest räägib Eesti Maaülikooli teadur Teet Krause, kes tegeleb praegu põhiliselt Eesti väikejärvede kalapopulatsioonidega. Osalemine on tasuta. Loodusõhtu korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Lisainfo: Elo Raspel, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, elo.raspel@keskkonnaamet.ee, 53419205.

Neljapäeval, 13. märtsil algusega kell 18 toimub Lahemaa looduskeskuses loodusõhtu, kus on võimalus vaadata kultusre˛issöör Ron Fricke viimaste aastate mõjusamat dokumentaalfilmi "Samsara". Viie aasta jooksul maailma eri paigus filmitud dokumentaal viib meid teekonnale läbi argise ja imelise. See on film inimesest ja teda ümbritsevast, tühisest, igavikulisest. Filmi juhatab sisse Artur Talvik. Üritus on kõigile huvilistele tasuta. Loodusõhtut korraldab Keskkonnaamet ning rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Lisainfo: Liina Niinemägi, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, liina.niinemagi@keskkonnaamet.ee, 530 47344.

Reedel, 14. märtsil toimub Paide Kultuurikeskuses Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL) tunnustussündmus, kus antakse üle EVELi elutööpreemia ja AASTA VEETEGU 2014 preemia. Keskkonnaagentuuri veeosakond koos TTÜ Keskkonnatehnika instituudiga esitas elutööpreemia kandidaadiks TTÜ emeriitprofessor Heino Mölder'i. Kes elutööpreemia pälvib, see selgub tuleva reedesel üritusel. Keskkonnaagentuurist osaleb tunnustusüritusel veeosakonna andmeanalüüsi peaspetsialist Peeter Ennet.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee,
53303448.

Reedest pühapäevani, 14.-16. märtsini toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses Meremess, kus osalevad ka Keskkonnaagentuur ja Keskonnainspektsioon. Riigiametid, mille tegevus on ühel või teisel moel seotud mereohutuse, veesõidukite ja veeliiklusega, jagavad teavet ja infomaterjale igaüks vastavalt oma tegevusvaldkonnale. Keskkonnainspektsioon selgitab kalapüügiga seotud küsimusi ning muid keskkonnanõudeid, mida kalastajad, veesõidukite omanikud ning looduses liikujad peavad silmas pidama. Keskkonnainspektsiooni inspektoritel on abiks selgitusi jagamas ka Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna harrastuspüügi spetsialist. Keskkonnaagentuur annab messil ülevaate laiast teemaderingist, millega asutus tegeleb ning milliste küsimustega nende poole pöörduda saab. Lähemalt peatutakse mereseire, mürgiste kalade ning üleujutusohus olevate piirkondade teemadel. Kohapeal on valik mereilma mõõtevahendeid minevikust.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 53303448;
Leili Tuul, Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik, leili.tuul@kki.ee, 696 2227, 5347 9214.
07 Märts 2014
  Kommentaarid