Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eestlased tarbivad aina enam külmutatud köögivilju

Viimaste aastate trendid näitavad,et külmutatud köögiviljade tarbimine kogub eestlaste seas hoogu.

Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuhi Enel Kolgi sõnul on ettevõtte brändi Härmavili külmutatud köögiviljade müük kasvanud viimase viie aasta jooksul kolm korda. See näitab, et eestlased kasutavad roogades üha rohkem külmutatud köögivilju. “On näha, et tarbijate teadlikkus külmutatud köögiviljade tervislikest omadustest on tõusnud. Need on eriti kasulikud talvisel ja varakevadisel hooajal, kuna neis on palju vitamiine,” selgitas Kolk. Ta lisas, et tänu spetsiaalsele kiirkülmutusprotsessile, mida tootjad kasutavad, säilivad köögiviljades vitamiinid ja mineraalained. Seega on külmutatud toidud värske ja tervislik valik toidulauale.

Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht ütles, et kõige populaarsemad tooted nende valikus on jätkuvalt valmistoidud nagu näiteks vokisegu, pajaroog, panniroog ja ühepajatoit. “Tänapäeva kiire eluviisi tõttu otsitakse võimalusi, kuidas ajasäästlikult maitsev ja tervislik roog valmistada. Näiteks erinevaid köögivilju sisaldavad vokisegud pakuvad inimestele selleks hea võimaluse.” Ta lisas, et samuti on populaarsed külmutatud marjad, mille tarbimine on viimase viie aasta jooksul kahekordistunud.

Külmutatud köögiviljade tarbimine näitab kasvutrendi ka mujal maailmas. USA turu-uuringute agentuuri Transparency Market Research 2013. aasta uuringu järgi eelistavad inimesed teha üha rohkem kiiresti valmivaid roogi, kasutades selleks külmutatud tooteid. Kõige suurema osakaalu moodustavad turul külmutatud valmistoidud nagu näiteks erinevad köögiviljasegud, köögiviljasegud lihaga, nuudliroad ja pagaritooted. Neile järgnevad külmutatud liha ja juurviljad.

Härmavili on AS Balbiino külmutatud toodete kaubamärk, mille kaubavaliku moodustavad erinevad külmutatud voki- ja supisegud, köögiviljad, pagaritooted ja friikartulid.
Lisainfo:

Enel Kolk
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
AS Balbiino

enel.kolk@balbiino.ee
www.balbiino.ee
13 Märts 2014
  Kommentaarid