www.vnl.ee

Valimiste suurim põruja Lääne-Virus oli Kristiina Ojuland

Pühapäeval, 01.märtsil, toimunud riigikogu valimiste suurimaks põrujaks tuntud poliitikutest oli vaieldamatult Kristiina Ojuland.

Ojuland on olnud eurosaadik, välisminister, riigikogu liige, riigikogu aseesimees...

2014.aasta kevadel üritas Kristiina Ojuland pääseda uuesti eurosaadikuks, kuid kogus valimistel 3024 häält ja ei osutunud valituks.

Eile lõppenud riigikogu valimistel, olles enda erakonna – Rahva Ühtsuse Erakond –esinaine ja esinumber, kogus Kristiina Ojuland 273 häält. Mullu kevadistel europarlamendi valimistel kogus Ojuland Lääne-Virumalt 239 häält, seega võib ka öelda, et ta parandas veidi oma tulemust...

Otsuse Lääne-Virumaal kandideerida langetas Ojuland oma salapäraste nõunike soovitusel ja tellitud arvamusküsitluste alusel, mis ennustasid talle tublisti paremat tulemust. RÜE-st 31.jaanuaril k.a. välja astunud aseesimees Peeter Reemann ja juhatuse liige Imre Termonen soovitasid Ojulandil ja RÜE-l mitte minna seekord valimistele.

RÜE juhatuse liige Imre Termonen kirjutas oma kirjas juhatuse liikmetele veel 10.jaanuaril: "/.../Minnes valimistele, läheme me vastu selgele ja totaalsele põrumisele, sest valmiskünnist me nimekiri ei ületa ja ka mitte seda 2% me täis ei saa, kahjuks.

Seega oleks mõistlik valimismaratonist loobuda ja asuda tugevdama erakonda ja asuda sisuliselt tegelema erakonna ülesse ehitamisega, et osaleda järgmistel KOVi ja Europarlamendi valmistel ning teha neil väga hea tulemus. Samuti asuda ettevalmistama osalemist järgmistel riigikogu valmistel, et saavutada tulemus, mis annab võimaluse valitsuse moodustamiseks. Need eesmärgid on reaalsed, tuleb vaid targalt ja kindlalt tegutseda./.../"

Rahva Ühtsuse Erakond kogus neil valimistel 2289 häält, mis on ca 0,4% häältest ja ei osutunud valituks.

Rahva Ühtsuse Erakonnale kehvale valimistulemusele ja sisuliselt olematule toetusele sai saatuslikuks Kristiina Ojulandi tegevus ja juhtimisstiil.


NL-Online

   02 Märts 2015