www.vnl.ee

Kodutu tshehh unistab vanglakaristusest


PRAHA, Reuters-BNS - Tshehhi Vabariigis lõi kodutu mees sisse politseiauto akna, majaukse ja sularahaautomaadi, üritades nii lahendada oma eluasemeprobleemi vahi alla ja lõpuks vanglasse pääsemisega.


“Ülekuulamise ajal ütles ta, et tal pole töökohta ega elukohta ja tahab seetõttu vangi minna,” ütles Põhja-Tshehhis asuva Usti nad Labemi linna politseinik päevalehele Mlada fronta Dnes.


Politsei viis 30-aastase Karel G. pärast esimest rikkumist psühhiaatriahaiglasse, kuid ta vabastati kolm päeva hiljem. Otsekohe lõi mees sisse trollidepoo ukse ja ootas kannatlikult, kuni politsei teda jälle vahistama tuli.


Kui sellest ei piisanud vangi pääsemiseks, lõi ta sisse sularahaautomaadi, tekitades 110.000 Tshehhi krooni (umbes 6600 Eesti krooni) ulatuses kahju. Kuid ka sellest oli vähe kohtuprotsessi ootel mehe türmi saatmiseks, kirjutas päevaleht, ja ta lasti uuesti vabadusse.


“Me tahame jälle psühhiaatri poole pöörduda, et korraldada kiire kohtuprotsess. Me ei taha oodata, kuni ta järgmine kord kellelegi viga teeb,” ütles politseinik.




   11 Veebruar 2009