www.vnl.ee

Reformierakond soovib parempoolsete koostööd

Reformierakonna esimees peaminister Andrus Ansip tervitas Viljandis erakonna üldkogul esinedes parempoolsete liitumist, kuid märkis, et uuel erakonnal tuleb esmalt enda olemises selgusele jõuda.

"Loodame neilt Reformierakonnale tuge eelarve tasakaalu ja maksukoormuse raamides hoidmise töös ning meie pere- ja rahvastikupoliitika elluviimisel," lausus Reformierakonna esimees märkides samas, et raske on kujundada suhtumist erakonda, mille nimi üleeelmisel nädalal oli „Eesti Eest!” ja eelmisel nädalal Konservatiivne Rahvaerakond.

"Me ootame. Uut erakonda esialgu ei ole. Esialgu on nagu tuntud luuletajal Saalomon Vesipruulil – palju häid algusi ja terve hulk põrutavaid lõppe. Täna ei erine uus erakond veel kuigivõrd rahva toetuse kaotanud Res Publicast. Kui uus erakond tahab ellu jääda, siis ei saa see pikaks ajaks nii jääda," lausus peaminister erakonnakaaslastele.

Ansip kinnitas Reformierakonna soovi kujundada, 2007. aasta parlamendivalimiste kampaania tulevikku suunatud ideede, mitte alatu laimu levitamise, musta pesu pesemise ja jala tahapanemise võistluseks ning avaldas lootust, et teised erakonnad selle üleskutsega kaasa tulevad.

Järgmised valimised võidab see erakond, kes pakub Eestile teostatavat positiivset programmi inimeste heaolu ja eestluse elujõu kasvatamiseks," märkis Ansip.


Triinu Rajasalu


   29 Aprill 2006