Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tarvas kaotas Valmierale aga jõudis play-offi

Balti korvpalliliiga alagrupiturniiri viimases voorus tunnistas Rakvere Tarvas läinud laupäeval võõrsil BK Valmiera 75:66 (poolaeg 40:32) paremust.

Rait Keerles viskas Tarva kasuks 19 punkti ja hankis 11 lauapalli, Gregory Jenkins lisas 14 punkti. Võitjate poolel särasid 34 punkti visanud Janis Kaufmanis, 11 punkti ja 13 lauapalli panustanud Kaspars Cipruss ning 11 punkti toonud Kristaps Dargais.

"Valmiera oli alistatav ja meil olid selleks omad võimalused aga seekord läks teistpidi," märkis rakverlaste peatreener Andres Sõber. "Nelja tunni pikkune bussisõit mängule polnud kõige magusamate killast, kuid siin ei saa kedagi peale iseenda süüdistada. Ise valime ja teeme otsuseid."

Vaatamata allajäämisele tagasid rakverlased siiski pääsu BBL-i play-off mängudele 16 tugevama sekka. Otsustavaks sai seejuures pühapäevane Norrköping Dolphinsi ja Tyco Rapla vaheline heitlus, mille 84:52 võitnud rootslased aitasid ühtlasi Tarva edasi. Rapla võit oleks lõpetanud Rakvere meeskonna Balti liiga hooaja.

1/8-finaalis läheb 15. asetusega Tarvas kokku 2. paigutuse saanud Soome klubiga Tampere Pyrintö. Esimene mäng peetakse nädala pärast, 24. veebruaril algusega kell 17 Rakvere spordihallis ja teine 26. veebruaril Tamperes. Järgmisse ringi pääseb parem meeskond kahe kohtumise summas.

"Me oleme õnnelikud, et läheme just Pyrintöga play-offis kokku," tähendas Andres Sõber, kes ei teinud põhiturniiri kahest suureskoorilisest kaotusest põhjanaabritele suuremat numbrit. "Sõidame Soome hea meelega ja kui suudame oma töö koduste poolehoidjate vägeval toel ära teha, siis on kõik võimalik."

Tampere meeskonna juhendaja Pieti Poikola lausus klubi kodulehe vahendusel, et play-off mänge ei saa kuidagi võrrelda põhiturniiriga, sest nüüd on iga kohtumise kaal suurem. "Aeg on varasemad mängud unustada," lausus ta. "Et edasipääseja selgub kahe mängu tulemusel, siis võib just koduväljakueelis teises mängus olla määrava tähtsusega. Kodupubliku abil on suur roll."

Poikola ütlusel on Tarvas veidi ebatavaline Balti liiga meeskond, sest suurem osa mängijaid ohustavad vastaseid täpsete kaugvisetega. "Nad armastavad kiirelt rünnata ja rünnakul viiest mehest vähemalt neli võivad ohustada kolmepunktiviske joone tagant. See muudab kaitses abistamise raskeks kui kõik peale ameeriklasest keskmängija Gregory Jenkinsi oskavad visata," rääkis ta. "Pikalt eemal olnud Jenkins tugevdab samas kindlasti Tarva koosseisu ja annab neile juurde kaitses."

Pyrintöl on tervikuna käsil suurepärane hooaeg - koduses Korisliigas troonitakse hetkel 26 võidu ja kuue kaotusega turniiritabeli tipus. BBL-i alagrupiturniiril saadi A-grupis esikoht kümne võidu ja kahe kaotusega.

Pieti Poikola juhendamisel on Tampere meeskond kroonitud 2010. ja 2011. aastal Soome meistriks ning 2012. aastal karikavõitjaks.
17 Veebruar 2014
  Kommentaarid