Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaal Laekvare vallas hukkusid tulekahjus naine ning tema kaks last (Täiendatud)
Täna hommikul puhkes Lääne-Virumaal Laekvere vallas Rohu külas tulekahju, milles hukkus naine ning tema kaks väikest poega. Üks tulekahju ajal majas olnud lastest pääses ise majast välja. Tulekahju täpsed asjaolud selgitab välja uurimine.

02.01.2015 kell 08.13 sai häirekeskus teate, et Laekvere vallas Rohu külas põleb puidust elumaja. Kohalejõudnud päästjad leidsid eest lausleekides põleva maja, mida hakati kohe kustutama. Sündmuskohale saadeti päästemeeskonnad Väike-Maarja, Rakvere ja Mustvee päästekomandodest ning vabatahtlikud päästjad Simuna ja Roela päästekomandodest, kiirabi, politsei ja Rakvere operatiivkorrapidaja ning valvemenetleja.

Kella 09.58 pandi tulekahjule piir. Peale seda leiti majast kolm hukkunut: 33-aastane naine, 5-aastane poiss ning peagi 2-aastaseks saav poiss. Majast oli ise välja pääsenud kooliealine poiss, kes anti üle kiirabile. Laps on toimetatud sugulaste juurde.

Tulekahju kustutati lõplikult kella 13.20ks.

Ida päästekeskuse menetleja Tanel Sepajõe sõnul saab selle traagilise õnnetuse puhul välistada küttekoldest või elektrisüsteemist alguse saanud tulekahju. Esialgsete andmetel võis tulekahju alguse saada küünlast. Tegemist oli ühekordse puidust elamuga, milles tulekahju toimumise ajal ei olnud elektrit.

Maja peremehe sõnul oli majas suitsuandur, mille töökorras olekut ta detsembris kontrollis.

„Uurimise käigus on selgunud kurb tõsiasi, et esimese kõne põlema süttinud majast tegi maja pereema oma tööl olnud mehele, mitte häirekeskusele. Seejärel helistas mees häirekeskusesse,“ ütles menetleja. Teade tulekahjust jäi hiljaks ning häirekeskuse käitumisjuhised tulekahju korral ei jõudnud abivajajateni.

Tulekahju täpsemad asjaolud ning tekkepõhjused selgitab uurimine.
02 Jaanuar 2015
  Kommentaarid