Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeeriumi kodanikuühiskonna strateegiliste partneritena jätkavad EMSL ja Kodukant
Siseminister Hanno Pevkur allkirjastab täna nelja-aastased koostöölepped kodanikuühiskonna valdkonna strateegiliste partneritega, kellena jätkavad Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL) ning MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant.

Siseminister Hanno Pevkur märkis, et EMSL on siseministeeriumi pikaajaline koostööpartner kodanikuühiskonna arengu toetamisel, kellega koostöös tehtud viimastest töövõitudest võib välja tuua hiljuti valminud kodanikuühiskonna arengukava aastateks 2015-2020. Pikaajaline lepe tugevdab senist head koostööd ning toob välja peamised koostöövaldkonnad: näiteks esindab EMSL kodanikuühendusi kodanikuühiskonna arengut mõjutavates aruteludes ning ministeerium kaasab liidu esindajaid kodanikuühendusi puudutavate õigusaktide ja strateegiliste plaanide koostamisse.

Eesti Külaliikumine Kodukant võitis möödunud aasta lõpus toimunud konkursi, millega siseministeerium otsis järgmiseks neljaks aastaks partnerit vabatahtliku tegevuse arendamiseks. „Kodukandil on kaheaastane kogemus siseministeeriumi vabatahtliku tegevuse valdkonna partnerina juba olemas ja eelkõige ootame neilt senitehtu jätkamist ning uute inimeste toomist vabatahtliku tegevuse juurde,“ rääkis Hanno Pevkur. „Ligi kolmandik Eesti elanikest on viimase aasta jooksul vabatahtlikus tegevuses osalenud. Nüüd on väljakutse tuua vabatahtliku tegevuse juurde ka need, kes on sellest huvitatud, kuid on seni mingil põhjusel siiski tagaplaanile jäänud,“ lisas ta.

Koostöölepete allkirjastamine toimub täna kell 12 siseministeeriumis (Pikk 61, Tallinn). Üritusele on oodatud ka ajakirjanikud. Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liitu esindab juhataja Maris Jõgeva ning MTÜd Eesti Külaliikumine Kodukant juhatuse esimees Krista Habakukk.
03 Veebruar 2015
  Kommentaarid