Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Soome eestlastel jääb loota vaid EKRE peale
Pühapäeval 8.veebruaril toimus Soomes Helsingis kohalike eestlaste ja EKRE kohtumine.

Erakonna esimees Mart Helme rääkis probleemidest Eestis ning vaagis pingelist rahvusvahelist olukorda. Ta tutvustas ka konservatiivide vaateid selle lahendamiseks. Helme sõnul on kodueestlaste kohustus mitte pealt vaadata Eesti tühjenemist väärt inimestest ja aidata kaasa nende võimalikule naasmisele. „Eeskätt tuleb Eestis luua sellised tingimused, et inimesed sooviksid koju tagasi pöörduda. Inimesed pole kodumaalt lahkunud mitte ainult tugeva majandusliku surve tuttu, vaid ka inimlikkuse puudujääkidest tingituna.“

Helme meelest on kindlasti neid kes enam tagasi ei pöördu, kuid võõrsilegi jäänute tarvis peab alati lahti olema uks eesti kultuuri- ja poliitikaruumi ning võimalus tunda end osana eesti rahvast.

EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg tutvustas sotsioloogilist fookusgrupi uuringut, mis viidi läbi Soome eestlaste hulgas ning rääkis planeeritavast Tagasirände agentuurist. Paljud vastanutest sooviksid kodumaale naasta kui neile oleks tagatud töö, sissetulek ja elementaarsed teenused (arstiabi, koolid, lasteaiakoht) kodu lähedal. Enamus küsitletuid olid pärit Eesti maapiirkondadest ja väikelinnadest.

Mare Liiger, kiirabiarst, kes pärast Eestist koondamist on sunnitud töötama Põhja- Soomes, arutles meditsiini ja arstiabi probleemide üle Eesti ja Soome võrdluses.
Kohalviibinud Soome eestlased tõdesid, et ükski Eesti erakond pole nende elu ja käekäigu vastu suuremat huvi ilmutanud. Seega jääb neil loota üksnes konservatiivide peale.

Hiljem andsid EKRE juhid Mart Helme, Urmas Espenberg ja Jaak Madison ligi tunnise intervjuu Soome eestlaste seas ülipopulaarsele raadiojaamale FinEst FM.

EKRE Soome osakond asutati eelmise aasta 20.oktoobril.
09 Veebruar 2015
  Kommentaarid