Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kalle Jents: kiirlaenuturu korrastamine on vaja kiiresti ära teha
Krediidikulukust piirava eelnõu (844 SE) vastuvõtmine riigikogu praeguses koosseisus on hädavajalik, et kaitsta tarbijaid kiirlaenude kohati röövellike tingimuste eest, leiab õiguskomisjoni liige Kalle Jents (Reformierakond).

„See seadusemuudatus on ette nähtud laenuvõtja kaitseks ning vastutustundetu laenamise piiramiseks ega luba laenuandjal vormistada ebaproportsionaalsete ja ebamõistlikult kõrgete kuludega laenulepingut,“ selgitas Jents.

Ta lisas, et eelnõu eesmärk on kaitsta tarbija kui lepingulise suhte nõrgema poole huve ja õigusi tarbijakrediidilepingu sõlmimisel: laenu, järelmaksu või liisingu krediidi kulukuse määr ei saa tulevikus olla suurem kui kolmekordne kommertspankade tavaline tarbijakrediidi kulukuse määr.

„Loodetavasti toetavad seadusemuudatust ka mõlemad opositsiooni fraktsioonid, kes sarnase valitsuse eelnõu 713 SE menetlemisel käitusid silmakirjalikult ja jätsid selle kolmandal lugemisel hääletamata, ehkki olid varem avaldanud eelnõule toetust,“ lausus reformierakondlasest riigikogu liige.

Eelnõu keelab ka vahekohtu kasutamise tarbija ja kiirlaenufirma vahelistes küsimustes, tarbijakrediiti puudutavaid vaidlusi hakkab lahendama riiklik kohus.
10 Veebruar 2015
  Kommentaarid