Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahva Ühtsuse Erakonna sünnilugu ja... saab raamatuks
Rahva Ühtsuse Erakonna asutajaliige ja endine juhatuse liige Imre Termonen teavitas täna oma Facebooki lehel, et kirjutab raamatut RÜE saamisloost.

Termonen kirjutas FB-s: "Annan siis käesolevaga teada, et asusin kirjutama raamatut RÜE sünnist ja...

Olen juba pea nädala korrastanud isiklikku arhiivi ja süstematiseerinud materjale. Materjali on Rahva Ühtsuse Erakonna kohta kogunenud aastaga üksjagu. Viimase aja sündmused täiendavad seda hulka veelgi...

Ilmselt saab raamatus olema ka seiku, millest enamik ei tea midagi või siis teab väga vähe.

Kuigi püüan olla raamatus lõpuni aus, on see ikkagi subjektiivne lähenemine erakonna sünniloole, nii nagu mina seda tajusin ja/või oma silmadega nägin. Ei puudu sealt ka emotsioonid, seega "kuiv paberihunnik" see ei saa olema...

Algselt oli plaanis lühiülevaade Rahva Ühtsuse Erakonna algusest praeguseni paisata lugejate ette veel see kuu... Asusin selleks ka ettevalmistusi tegema, kuid täna otsustasin, et ei, raamat ilmub trükist siiski hiljem. Esiteks ei taha üle-pea-kaela asja teha ja teiseks on infohulk esialgu arvatust märkimisväärselt suurem ning poleks mõtet ka mitut raamatut ühel samal teemal kirjutada, üks enne valimistulemuste selgumist, teine pärast...

Raamatu tarbeks plaanin intervjueerida erinevaid inimesi ja loodan ja arvestan ka kõigi Teie abiga, kes oskate täpsustada mingeid seiku erakonna sünniloos jms.

Üks mu hea Sõber ütles hiljaaegu, et Rahva Ühtsususe Erakond algas skandaaliga ja lõpeb skandaaliga. Ilmselt on tal õigus...
Julgen arvata, et see raamatuke saab olema kasulikuks "õpikuks" tulevastele poliitikutele, kuidas ei tohiks erakonda luua ja milliseid vigu tuleks vältida. Eks lugemist peaks see pakkuma ka poliitikakaugetele inimestele.

Ennetamaks raamatu kaanekujunduse kohta käivaid kommentaare ja küsimusi, siis olgu öeldud, et kasutasin siinkohal ühte fotot nn "poliitilise fotokunsti" sarjast, mille samuti kavatsen tänavu vaatajateni tuua... vaatamiseks ja mõtisklemiseks..."

Rahva Ühtsuse Erakonnast lahkusid erakonna esimesel sünnipäeval, 31.jaanuaril, erakonna aseesimees Peeter Reemann ja juhatuse liige Imre Termonen. Mõlemad mehed olid samuti erakonna asutamise juures. Mõlemad süüdistasid erakonna esimeest läbipaistmatus erakonna juhtimises ja vaid enda presenteerimises ehk soolotamises.

RÜE esinaine Kristiina Ojuland nimetas lahkunuid ERRi otsesaates saastaks, öeldes: "Mina arvan, et kui saast lahkub, siis läheb organism tugevamaks. Inimesed, kes alt veavad ja teiste usaldust kuritarvitavad, ei täida lubadusi otse öeldes – väga hea, et nii läks."

Kirjas erakonnakaaslastele nimetas Ojuland erakonnast lahkunuid ka avantüristideks.

"Samas erakonnana oleme saanud päris kõva matsu. Matsu sealt, kust seda oodata ei osanud. Raske on – peame tunnistama. Oleme ju teinud uue erakonna selleks, et teha poliitikat paremini.

Peeter ja Imre on paraku taaskord kinnitanud poliitikutele omistatavat negatiivset kuvandit, aga meie peame olema paremad. Me tegime uue erakonna selleks, et niisuguseid asju, nagu juhtus paradoksaalselt meie erakonnas, Eestis ette ei tuleks.

Ei taha mõeldagi, kui sellised inimesed nagu Imre ja Peeter oleksid riigitüüri juurde saanud. Rahva Ühtsuse Erakonnale ja tervele Eestile on hea, kui avantüristid lahkuvad parem varem kui hiljem," kirjutas 7.veebruaril erakonnakaaslastele saadetud kirjas erakonna esinaine Kristiina Ojuland.

Raamatus ilmuvad dokumendid annavad lugejale aimu, mis toimus erakonnas, selle juhatuses, kes reetis erakonna ja kes mitte.

Raamat Ojulandi partei sünnist, arengust ja tegevusest ilmub sel aastal.

NL-Online
13 Veebruar 2015
  Kommentaarid