Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tamsalus kontrolliti eluruume, enamikes oli olemas suitsuandur
Ida päästekeskuse inspektorid kontrollisid jaanuari lõpus ja veebruari alguses Lääne-Virumaal Tamsalu linnas eluruume. Kokku kontrolliti 12 eluhoones 58 korterit, millest 55 eluruumis oli olemas suitsuandur, kuid kahel juhul polnud see töökorras.

Inspektorid kontrollisid eluruumides lisaks suitsuanduri olemasolu ja selle töökorrasolekule ka kütteseadmeid ning nende puhastamist tõendavaid akte. Kütteseadmed olid korras 20 korteris ja nende puhastamise kohta esitati ka kutselise korstnapühkija akt. 17 korterisse oli kontrollimise hetkel juba korstnapühkija kutsutud ja kokkulepitud aeg veebruari keskpaigas.

„Eluruumide kontrolle tehakse igal aastal ja nende eesmärk on tagada tuleohutud kodud,“ sõnas Ida päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhataja Carmen Kond. Kortermajade tuleohutus on sellevõrra olulisem, et naaber võib teised elanikud suurde ohtu seada käitudes vastutustundetult. Carmen Kondi sõnul on oluline, et kohusetundlikke ja hoolivaid naabreid toetab ka riiklik järelevalve.

Kokku alustati 56 haldusmenetlust ja 2 väärteomenetlust. Rikkumised seisnesid järgnevas: kütteseadme ees puudus või selle ees oli mittepõlevast materjalist plaat liiga väike, pliidiraud lühem, ahjul puudus võlv, suitsuandur ei olnud õigesti paigaldatud või ei olnud töökorras.

Kortermajades, ka kahepere elamutes ja ridaelamutes, on kohustuslik kutsuda kord aastas kutsetunnistusega korstnapühkija, kes vaatab üle terve küttesüsteemi ja oskab anda ekspertnõu.

Suitsuanduri eluruumi paigaldamine on samuti kohustuslik. See väike abimees on vajalik tulekahju varajaseks avastamiseks. Kui tulekahju avastada võimalikult vara, siis on võimalik see ka ise kustutada. Kindlasti on sellisel juhul kahjud väiksemad ja lähedased elus.

Lili Lillepea
16 Veebruar 2015
  Kommentaarid