Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kultuuriministeerium toetas rahvusvähemuste kultuuriühingute projekte 92 000 euroga
Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas ministeeriumi toetused Eesti rahvusvähemuste kultuuriprojektidele, kokku eraldati 38 projektile 92 000 eurot.

Taotlusvoorust eraldati 6000 eurot Laulu- ja Tantsupeo Slaavi Pärg Korralduskomiteele XIV Rahvusvahelise Laulu- ja tantsupeo Slaavi Pärg korraldamiseks, mis sel aastal on pühendatud vene helilooja Pjotr Tšaikovski loomingule. Konkursikomisjoni ettepanekul toetati Jõhvi Huvi-ja Kultuurikeskust 3000 euroga XII vähemusrahvuste kultuurifestivali „Rahvuskultuuride loomepada“ läbiviimiseks. Eesti Kultuurikeskusele Vene Entsüklopeedia eraldati 4500 eurot ajakirja Võšgorod väljaandmiseks.

Toetust said ka Eesti Vene Kultuurikoda muusikalis-poeetiline kontsert „D. Samoilovi ja J. Krossi 95. sünniaastapäev“, Eesti Ukrainlaste Kongressi rahvusvaheline ukraina kultuurifestival „Balti Trembita“, Tartu Linna Slaavi Kultuuri Ühingu Tartu Vene Ball 2015, Eesti Ingerisoomlaste Liidu 25. ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidu Rakveres ning ajakiri Inkeri.

SA Eesti Vabaõhumuuseum sai toetust 2000 eurot Peipsivene maja avamiseks Eesti Vabaõhumuuseumis ning Eesti-Mordva Selts 1500 eurot vähemusrahvuste pärimusaastaringi sündmuste sarja läbiviimiseks.

Taotlusvooru eesmärk on arendada Eestis elavate rahvusvähemuste, sh hõimurahvaste kultuuriseltside ja kunstikollektiivide kultuuri- ja haridusalast täienduskoolitust, aidata kaasa etniliste vähemuste keele ja kultuuri säilimisele ja tutvustamisele Eestis, toetada rahvusvähemuste kultuuriühingute ürituste korraldamist, sealhulgas traditsiooniliste festivalide korraldamist ja rahvuste vahelist koostööd.
23 Veebruar 2015
  Kommentaarid