Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reedel toimub Sinimäe kooli soolaleivapidu
Reedel, 27. veebruaril toimub Sinimäe kooli uue hoone soolaleivapidu.

„Õppetöö algus uues koolihoones oli planeeritud juba uue õppeaasta alguseks, kuid erinevatel tehnilistel põhjustel lükkus see edasi ja seetõttu sai koolipere uude hoonesse sisse kolida alles jõuludeks,“ rääkis Vaivara vallavanem Heiki Luts, kelle sõnul ei hakatud seetõttu ka ametliku avapeoga kiirustama.

Hoone, mille katuse alla peale kooli mahub veel ka lasteaed ja raamatukogu, avapidu nimetati soolaleivapeoks. Sinna oodatud külalisi kostitakse ka kooli söökla ahjus valminud leiva ja muude küpsetistega.

Kell 15.00 algavale peole on palutud kõik need, kes kooliperele raskel ajal oma abikäe ulatasid.

Sinimäe põhikooli endine, 1958. aastal valminud hoone sai oluliselt kahjustatud 2012. aasta 20. septembri öösel toimunud põlengus ja kuna hoone taastamist ei peetud otstarbekaks, siis otsustati ehitada uus, kaasaegne ja energiasäästlik koolihoone koos lasteaiahoonega.

Esimeses ehitusetapis ehitatud koolihoone ja lasteaiahoone brutopind on kokku 3041m2. Koolihoone on projekteeritud kuni 135 õpilasele, lasteaia osas ehitati välja kaks lasteaiarühma ruumi.

Koolikompleksi koosseisus projekteeritud spordihoone ehitustööd on planeeritud teostada teises ehitusetapis, mille täpne aeg sõltub finantseerimisega seotud küsimuste lahendamisest.

Alar Tasa
23 Veebruar 2015
  Kommentaarid