Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsministeerium toetab rahaliselt venekeelse elanikonna korruptsiooniteadlikkuse tõstmist
Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi rahalise toetuse andmiseks venekeelse elanikkonna korruptsioonialase teadlikkuse tõstmisele suunatud tegevuste elluviimiseks Eestis. Toetuse määr on 8000 eurot.

„2010. aastal tehtud korruptsiooniuuring näitab, et mitte-eestlaste korruptsiooniteadlikkus on väiksem ja nad taunivad seda vähem. Näiteks nõustuks 47% mitte-eestlastest hüpoteetilises olukorras altkäemaksu andma, eestlaste hulgas oli see arv 28%. Seega on oluline tõsta ka muukeelse elanikkonna teadlikkust korruptsioonis peituvatest ohtudest. Eelmisel aastal andsime rahalist toetust venekeelsetele ajakirjanikele koolituste korraldamiseks, sellel aastal keskendume ettevõtjatele,“ ütles justiitsminister Andres Anvelt.

Konkursil võivad osaleda Eesti Vabariigis registreeritud mittetulundusühingud, sihtasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Toetust antakse projektidele, mis hõlmavad venekeelsetele ettevõtjatele korruptsioonijuhtumeid käsitlevate koolituste läbiviimist ja infomaterjalide koostamist korruptsiooni vältimiseks ärikeskkonna kohta ning venekeelsele elanikkonnale korruptsioonialase teabe levitamisele suunatud tegevusteks.

Projektiga läbiviidavad koolitused ja muud tegevused ning koostatavad materjalid peavad olema sihtrühmadele tasuta.

Projekti kestus peab olema üks aasta ja tegevused (sh ettevalmistavad) peavad algama hiljemalt selle aasta mais.

Taotlusi saab esitada kuni 16.03.2015 eesti keeles e-posti aadressile konkurss@just.ee, märgusõnaga „Korruptsiooni ennetus“.

Konkursi tulemused avaldatakse veebilehel www.korruptsioon.ee. Koolitused on üks korruptsioonivastase strateegia aastateks 2013-2020 tegevustest, mille üheks eesmärgiks on edendada teadlikkust korruptsioonist.
25 Veebruar 2015
  Kommentaarid