Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei keelab alates 26. veebruarist Pärnumaal merejääle mineku
Jääolude halvenemine Pärnu lahel on muutnud sealsel jääl liikujatele eluohtlikuks ja seoses sellega keelab politsei homsest Pärnumaal kaldaäärsetel aladel merejääl liikumise.

Alates 26.veebruarist ei tohi Pärnumaale jääval merejääl sõita kõrgema kui A-kategooria mootorsõidukiga, lisaks sellele on keelatud liikuda kaldast kaugemale kui poolteist kilomeetrit. Keeld ei puuduta kutselisi kalureid, kellel on ette näidata kalapüügiluba. Ka keelu kehtimise ajal tagab politsei valmisoleku päästetööde läbiviimiseks.

Pärnu politseijaoskonna juhi Andres Sinimeri sõnul tingisid keelud jätkuvalt halvenevad jääolud ja sellega mittearvestamine:

„Olukorras, kus iga nädal tuleb jäält päästa inimesi ja hetkel on üks inimene ikka veel kadunud, pole võimalik inimesi merejääle lubada. Loomulikult ei tähenda see, et hättasattunud abita jääksid. Pärnu politseijaoskonna merepäästepatrull on ööpäevaringses valmisolekus ka kogu keelu aja. Lisaks sellele teevad Pärnu politseijaoskonna ametnikud ka järelevalvet keelu täitmise osas,“ kinnitas Sinimeri.

Viimasel kuul on Pärnu lahel kalamehed abi vajanud neljal korral. Viimane juhtum leidis aset möödunud nädalavahetusel, kui Reiu kandis jäi kadunuks mootorsaaniga kalale läinud mees, keda pole tänaseni leitud.
25 Veebruar 2015
  Kommentaarid